حمایت پارک علم و فناوری از استقرار دفاتر صنایع بزرگ
حمایت پارک علم و فناوری از استقرار دفاتر صنایع بزرگ
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی از استقرار دفاتر صنایع بزرگ استان در این پارک حمایت می‌کند.

به گزارش عصرتبریز، عبدالرضا واعظی، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با مستقر شدن واحدهای صنعتی در پارک، نیازهای فناورانه این واحدها از طریق شرکت‌های فناور فعال در پارک برآورده می‌شود.

واعظی ادامه داد: با این کار ضمن فعال شدن شرکت‌های فناور و نوپای مستقر در پارک علم و فناوری و ایجاد اشتغال برای جوانان خلاق و تحصیلکرده، نیازمندی‌های واحدهای صنعتی با هزینه کمتر تامین می‌شود.

وی افزود: برخی واحدهای صنعتی به‌جای ایجاد واحد تحقیق و توسعه پارک علم و فناوری را واحد تحقیق و توسعه خود قرار داده‌اند چراکه مجموعه شرکت‌های فناور مستقر در پارک، خدمات مورد نیاز صنایع را ارائه می‌کنند.

به‌گفته رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، تاکنون چهار شرکت مس سونگون، بنیاد بتن آذرآبادگان، فولاد ظفر و موتوژن در ساختمان این پارک مستقر شده‌اند و در این زمینه مذاکرات با شرکت‌های ایدم و ایران خودرو تبریز هم در جریان است.

وی با اشاره به نتایج مثبت استقرار این شرکت‌ها در پارک علم و فناوری استان گفت: تنها شرکت مس سونگون با انعقاد قراردادهایی به ارزش ١١ میلیارد ریال درخواست تامین نیازمندی‌های فناورانه از شرکت‌های مستقر در پارک را کرده است.

واعظی به ظرفیت‌های شرکت‌های فناور استان اشاره کرد و از واحدهای صنعتی دیگر استان خواست با حضور در پارک علم و فناوری و تامین نیازهای فناوری مجموعه خود به پویایی این شرکت‌ها و رونق تولیدات داخلی و خودکفایی کشور کمک کنند.