آغاز طرح اشتغالزایی آستان قدس در مناطق محروم ارسباران
آغاز طرح اشتغالزایی آستان قدس در مناطق محروم ارسباران
طرح اشتغالزایی دام سبک آستان قدس رضوی در مناطق محروم منطقه ارسباران از توابع استان آذربایجان‌شرقی آغاز شد.

به گزارش عصرتبریز، محمدیوسف شاکری، مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان آذربایجان‌شرقی، با اعلام این خبر، گفت: بر اساس این طرح که با همت و سرمایه معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی و تلاش خادم‌یاران عرضه کارآفرینی به مرحله انجام رسیده، ۱۰۵ نفر بطور مستقیم و ۲۰۸ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول بکار شدند.

وی افزود: هدف اصلی اجرای این طرح، زدودن چهره محرومیت از روستاهای شهرستان‌های خوراند و اهر است و این که از مهاجرت مردم این نواحی به شهر جلوگیری به عمل آمد.

شاکری ادامه داد: بر اساس این طرح، تعداد ۵۳۴ راس گوسفند با هماهنگی فرمانداری این دو شهرستان، جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان، تحویل روستاییان محروم منطقه شد و تا پایان سال جاری تعداد گوسفندان تحویلی به۳۱۵۰ راس خواهد رسید.

وی در پایان گفت: این طرح ۵ ساله بوده و هدف دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در این طرح ایجاد اشتغال پایدار و محرومیت‌زدایی و آموزش دامپروری صنعتی و مدرن برای روستاییان از طریق استفاده از تکنولوژی و فن آوری‌های روز دنیا، استفاده از فلاشینگ، سیدرگذاری در راستای افزایش بهره‌وری و دوقلوزایی و استفاده از زیر ساخت‌های موجود منطقه می‌باشد. در این طرح برای هر یک دام‌ها شناسنامه در نظر گرفته می‌شود و با نظارت و استفاده از اساتید مجرب دامپزشک و علوم دامی خادم‌یار سعی داریم یک دامدار آموزش دیده را که توان کارآفرینی برای دیگران را نیز دارد، در این چرخه داشته باشیم.