آغاز مرحله دوم ثبت نام طرح ملی مسکن در آذربایجان‌شرقی
آغاز مرحله دوم ثبت نام طرح ملی مسکن در آذربایجان‌شرقی
ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن در شهر‌های استان از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه (۲۵ اسفند) ادامه دارد.

به گزارش عصرتبریز، اسحقی نژاد، معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن در شهر‌های استان از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز یک‌شنبه (۲۵ اسفند) ادامه دارد.

اسحقی نژاد افزود: این ثبت نام برای متقاضیان مسکن شهر جدید سهند و شهرستان‌های تبریز، آذرشهر و اسکو امکان پذیر بوده و برخلاف مرحله اول همه متقاضیان می‌توانند در این فرصت با مراجعه به سامانه بدون محدودیت در ظرفیت، ثبت نام کنند.

او گفت: پس از اتمام زمان ثبت‌نام و پایان پالایش متقاضیان بر اساس شرایط استفاده از طرح، متقاضیان نهائی با لحاظ شاخص‌هائی همچون تعداد افراد تحت تکفل، سن سرپرست خانوار، مدت زمان ازدواج و…، اولویت‌بندی و انتخاب می‌شوند.

او افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور پیشگیری از انتشار این ویروس، نیازی جهت مراجعه به کافی نت‌های سطح شهر نبوده و متقاضیان می‌توانند در خانه مانده و از طریق سامانه tem.mrud.ir یا با ارسال کد ملی از طریق پیامک به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴ ثبت نام اولیه کنند.

اسحقی نژاد گفت: افرادی که در مرحله اول، ثبت‌نام و به‌عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده‌اند هم چنانچه در بازه زمانی اعلام‌شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند.

او افزود: متقاضیانی که نسبت به عدم احراز شرایط در مرحله اول ثبت‌نام اعتراض کرده‌اند، چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و در فرایند قبلی ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می‌گیرند.

ثبت نام سهمیه مرحله اول طرح اقدام ملی تولید مسکن در این استان آذر ماه انجام شد.

در مرحله اول این طرح ثبت نام برای ۱۱ هزار و ۹ واحد در استان تکمیل شد که از این تعداد ۲ هزار و ۳۵۰ واحد در تبریز و ۶ هزار و ۵۰۰ واحد در شهر جدید سهند و بقیه در سایر شهر‌های استان ثبت نام شده است.

آورده متقاضی در اجرای این طرح تا ۳۰ درصد قیمت تمام شده ساخت واحد بوده و در زمان عقد قرارداد بخشی از آورده از متقاضیان اخذ می‌شود.

متقاضیان شهر‌های تبریز، اسکو و آذرشهر علاوه بر درخواست استفاده از ظرفیت این طرح در شهر‌های خود می‌توانند از ظرفیت شهر جدید سهند نیز استفاده کنند.

داشتن حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا، متاهل بودن، نداشتن سابقه سکونت ملکی به نام خود و افراد تحت تکفل از فروردین سال ۸۴ تاکنون و عدم استفاده از هیچکدام از امکانات دولتی مانند زمین و یارانه مسکن از ابتدای انقلاب تاکنون از شرایط ثبت نام در این طرح است.