جزئیات محدودیت تردد در محورهای آذربایجان‌شرقی
جزئیات محدودیت تردد در محورهای آذربایجان‌شرقی
مدیرکل راهداری آذربایجان‌شرقی گفت: محدودیت تردد خودروها در محورهای استان از پنجم فروردین برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، اروجعلی علیزاده با اشاره به مصوبات ستاد مقابله با کرونا در استان اظهار کرد: بر اساس تصمیم این ستاد، از روز ۵ فروردین ماه در مسیرهای ملکان – میاندوآب – ارومیه و بالعکس، ارومیه – تبریز و بالعکس، خوی – جلفا ، خوی – مرند و بالعکس، شبستر – سلماس و بالعکس، سراب – اردبیل و بالعکس، اهر – مشکین شهر و بالعکس، خداآفرین – اصلاندوز و بالعکس، محدودیت تردد اعمال می‌شود.

وی گفت: بر این اساس تیمی متشکل از اداره کل راهداری و ارتش در این اماکن مستقر شده و از تردد خودروهای سواری پلاک غیربومی مگر به شرط ضرورت خودداری خواهد شد. همچنین خودروهای باری که محموله آن‌ها، سوخت و کالای اساسی باشد بعد از کنترل ماموران به سمت مقصد ادامه مسیر خواهند داد.

علیزاده تشریح کرد: ممنوعیت مطلق به طور کامل نداریم، چراکه نیازهای اساسی مردم تامین و برخی اقدامات ضروری باید انجام شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به آمار تردد در جاده‌های استان، خاطرنشان کرد: میزان تردد ثبت شده خودروها درجاده‌های استان از اول تا چهارم فروردین ماه ۲۹۶ هزار و ۳۰۰ خودرو بوده که کاهش ۶۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.