بهترین‌‌های فصل تراکتور؛ دریغ از یک مهاجم!
بهترین‌‌های فصل تراکتور؛ دریغ از یک مهاجم!
بین ۵ بازیکن برتر این فصل تراکتور مهاجمی حضور ندارد و همگی مدافع و هافبک هستند.

 به گزارش عصرتبریز، بین ۵ بازیکن برتر این فصل تراکتور مهاجمی حضور ندارد. احسان حاجی‌صفی و اکبر ایمانی از بین هافبک‌ها و میثم تیموری و ایمان سلیمی هم از بین مدافعان جزو بهترین‌ها هستند. رضا اسدی هم در این فصل ۱۳ بازی هافبک بوده و ۵ بازی هم در خط دفاعی حضور داشته است. در ادامه بهترین‌های تراکتور را که سایت متریکا آنها را انتخاب کرده می‌خوانید:

احسان حاجی‌ صفی؛ ستاره بی‌افول

احسان حاج صفی

احسان در این فصل ۲۰ بازی برای تراکتور انجام داده ۳ گل زده و ۳ پاس گل هم ثبت کرده است. حاجی‌صفی در ۶ پست مختلف برای تراکتور بازی کرده است. بیش از همه‌جا، وینگر چپ و راست بوده و در نقش هافبک میانی هم بازی کرده است. او با نمره متریکا ۷٫۰۵ بهترین بازیکن تراکتور تا به اینجای فصل است که البته فاصله چندانی با دیگر بازیکنان این لیست ندارد. بر اساس داده‌های متریکا، حاجی‌صفی به طور میانگین در هر ۹۰ دقیقه ۳٫۱ شوت زده که از این نظر دومین بازیکن تراکتور بعد از میمبلا بوده است. احسان خلاق‌ترین بازیکنان تراکتور هم بوده است. او در هر ۹۰ دقیقه به طور میانگین ۰٫۹ پاس کلیدی ثبت کرده است. حاج‌صفی ششمین بازیکن برتر فصل است.

رضا اسدی؛ قابل اعتماد در خط دفاعی و میانی

رضا اسدی

اسدی که در خط میانی نمایش قابل قبولی داشته در این فصل ۵ بازی هم در قلب خط دفاع تراکتور حضور داشت. او در مجموع ۱۸ بازی برای تراکتور انجام داده و ۳ گل زده و ۲ پاس گل داده است. اسدی با نمره متریکا ۷٫۰۱ بعد از حاج‌صفی دومین بازیکن برتر تراکتور است. او بهترین بازیکن تراکتور در نبردهای تن به تن بوده است. اسدی به طور میانگین در هر ۹۰ دقیقه ۹٫۳ نبرد پیروز داشته است. این بهترین آمار بین بازیکنان تراکتور است. او در نبردهای هوایی هم با میانگین تعداد ۴٫۵ نبرد هوایی موفق در هر ۹۰ دقیقه، بهترین آمار را در تیم‌اش دارد. رضا اسدی هشتیم بازیکن برتر این فصل لیگ برتر است.

سه بازیکن موثر دیگر

تیموری که ۱۶ بازی این فصل را از ابتدا در ترکیب تراکتور حاضر بوده یک پاس گل به نام خود ثبت کرده است. اثرگذاری او در ترکیب تراکتور اما بیش از این‌ها بوده است. او به طور میانگین در هر ۹۰ دقیقه ۵٫۶ عملکرد دفاعی داشته است. بعد از ایمان سلیمی، تیموری دومین بازیکن برتر تراکتور از این نظر است. در میزان درصد موفقیت در نبردها هم مانند عملکرد دفاعی، او بعد از سلیمی بهترین آمار را دارد. ۶۳٫۹ درصد پیروزی در نبردها. تیموری با این آمارها نمره متریکا ۶٫۹۴ را به دست آورده است. او با این نمره هفدهمین بازیکن برتر فصل است.

اکبر ایمانی هم نمره‌ای تقریبا برابر با تیموری دارد (نمره متریکا ۶٫۹۲). او هم مانند تیموری در ۱۶ بازی این فصل تراکتور حضور داشته است. البته دقیقا ۱۴۲ دقیقه کمتر از تیموری بازی کرده است. او در این فصل ۲ گل زده است. بر اساس داده‌های متریکا، ایمانی در هر بازی به طور میانگین ۷ نبرد پیروز داشته است. او از این نظر بعد از اسدی بهترین بازیکن تیم تبریزی ‌است. ایمانی به طور میانگین در هر ۹۰ دقیقه ۷۹٫۳ لمس توپ داشته است که این بهترین آمار بین بازیکنان تراکتور است. ایمانی هجدهمین بازیکن برتر فصل از نظر نمره متریکا است.

ایمان سلیمی آخرین بازیکن این فهرست پنج نفره است. مدافع مستحکم تراکتور که در عین جوانی بسیار باتجربه در قلب خط دفاعی تراکتور حضور دارد. سلیمی این فصل ۱۸ بازی برای تراکتور انجام داده است. او به طور میانگین در هر ۹۰ دقیقه ۶٫۸ عملکرد دفاعی داشته است. سلیمی ۶۷٫۳ درصد نبردهایش را هم با برد به پایان رسانده است. در هر دو مورد، او با به جا گذاشتن چنین آماری بهترین بازیکن تراکتور است. عملکرد ایمان سلیمی برایش نمره متریکا ۶٫۸۵ را به همراه داشته و این نمره او را به سی‌امین بازیکن برتر فصل تبدیل کرده است.