بهبودی ۱۰ بیمار کرونایی در شهرستان هشترود
بهبودی ۱۰ بیمار کرونایی در شهرستان هشترود
هشترود - رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود گفت: ۱۰ بیمار کرونایی شهرستان هشترود، دوره درمان خود را پشت سر گذاشتند و درمان شدند.

به گزارش عصرتبریز، جواد بابایی در جمع حبرنگاران اظهار داشت: ۱۳ مورد کرونا تاکنون در هشترود شناسایی شده است که از این تعداد ۱۰ نفر بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده اند.

بابایی با بیان اینکه شهروندان باید در خانه بمانند و از تردد غیر ضروری خودداری کنند، افزود: مبتلایانی که حالشان بهبودی می‌یابد از بیمارستان و مراکز درمانی مرخص می‌شوند.

وی افزود: دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضد عفونی دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه، جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب سرفه و بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود گفت: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند. کرونا علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز در بر می‌گیرد.

ویروس کرونا خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.