کاهش ۶۸ درصدی تردد در جاده‌های آذربایجان‌شرقی
کاهش ۶۸ درصدی تردد در جاده‌های آذربایجان‌شرقی
مدیرکل راهداری آذربایجان‌شرقی گفت: میزان تردد خودروها از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۸ درصد کاهش داشته است.

به گزارش عصرتبریز، اروجعلی علیزاده روز یک شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میزان تردد خودروها در جاده‌های آذربایجان‌شرقی از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۸ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: این آمار از طریق ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین تعبیه شده در در جاده‌های آذربایجان‌شرقی به دست آمده و طی ۹ روز اخیر ۲۷۷ هزار و ۴۰۰ مورد تردد خودرو ثبت شده است.

به گفته وی پارسال در فاصله روزهای اول تا نهم فروردین ماه سال گذشته تعداد ۸۶۰ هزار دستگاه انواع خودرو در در جاده‌های آذربایجان‌شرقی تردد داشت.

علیزاده مجموع ترددهای ثبت شده در در جاده‌های آذربایجان‌شرقی از ۲۵ اسفند تاکنون را ۵ میلیون دستگاه اعلام کرد که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۵۰ درصدی را تجربه کرده است.

وی ادامه داد: از ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۷ تا نهم فروردین سال ۱۳۹۸، تعداد ۱۰ میلیون تردد خودرویی در در جاده‌های آذربایجان‌شرقی ثبت شده بود.

علیزاده گفت: بر اساس آمارهای ثبت شده در در جاده‌های مواصلاتی استان روز ۲۶ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ و روز اول فروردین امسال به ترتیب با ثبت تعداد ۵۲۰ هزار و ۲۳۷ هزار تردد خودروئی بیشترین و کمترین میزان تردد در در جاده‌های استان به ثبت رسیده است.