«جهش تولید» در کشور نیازمند گفتمان‌سازی است
«جهش تولید» در کشور نیازمند گفتمان‌سازی است
منتخب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس یازدهم گفت: برای حمایت و جهش تولید در کشور، گفتمان‌سازی در جامعه لازم است.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: البته تمام مجموعه‌های فعال کشور در جامعه باید دست در دست هم دهند، دولت، مجلس و قوه قضائیه هر سه رکن نظام می‌توانند در تحقق جهش تولید مؤثر واقع شوند.

وی افزود: توجه به ارزش کارهای تولیدی و ایجاد رغبت در این کار در قالب گفتمان سازی ممکن است.

میرتاج الدینی یادآوری کرد: شناسایی موانع تولید و رفع آن نیز از مهم‌ترین اقداماتی است که باید انجام شود.

وی ادامه داد: شناسایی موانع کسب و کار و به عبارت دیگر روان‌سازی محیط کسب و کار نیز از نکاتی است که برای جهش تولید باید مورد توجه واقع شود.

وی یادآوری کرد: از تمام مراحل اخذ مجوز تا مرحله تولید بسیار طولانی و بغرنج است که باید تسهیل سازی شده و بروکراسی از بین برود.

وی اضافه کرد: حمایت‌های سرمایه‌ای و به دنبال آن حمایت‌های سیستم بانکی باید روان و اصلاح شود از جمله در ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و صاحبان صنایع و تولیدکنندگان حمایت واقعی صورت گیرد.

وی اظهار کرد: دولت باید یک سری تسهیلات اشتغالزایی به واحدهای تولیدی اختصاص دهد.

تاج الدینی افزود: به واحدهای تولیدی موجود نیز باید به لحاظ سرمایه در گردش حمایت‌های لازم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه دولت و مجلس باید سریع تصمیمات لازم را در خصوص جهش تولید اتخاذ کنند، گفت: ٢ هزار واحد تولیدی معوقات بانکی دارند که دچار مشکل شدند و برخی نیز با ظرفیت کامل کار نمی‌کنند.

وی افزود: کمک به همین واحدهای تولیدی و صنعتی و از طرفی فعال سازی ظرفیت‌های راکد یاد شده خود می‌تواند موجب جهش تولید در کشور شود.

وی همچنین با بیان اینکه بیمه کارگران هم یکی از مسائلی است که می‌تواند به جهش تولید کمک کند، گفت: حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی که نمی‌توانند بیمه کارگران شأن را بپردازند می‌تواند عامل ایجاد اشتغال، تولید و جهش در تولید شود.