معدوم‌سازی ۲۳۰۰ کیلوگرم فرآورده دامی در تبریز
معدوم‌سازی ۲۳۰۰ کیلوگرم فرآورده دامی در تبریز
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: از اول سال ۹۹ میزان ۲۳۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی در شهرستان تبریز به دلیل غیرقابل مصرف بودن معدوم شده است.

به گزارش عصرتبریز، امیرحسین بهداد با اشاره به اینکه ۲۳۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی غیر بهداشتی طی بازدیدهای به عمل آمده از مراکز عرضه، طی ۱٫۵ ماه گذشته کشف و ضبط شده است، اظهار داشت: در این مدت سه واحد قصابی متخلف از نظر بهداشتی نیز به دلیل عدم توجه به تذکرات مأمورین بهداشتی دامپزشکی و عدم رعایت موازین بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور و یک کاروانسرا در اطراف تبریز و در مسیر جاده اسپیران به علت کشتار غیر مجاز دام، پس از صدور اخطارهای کتبی و تشکیل پرونده، به مراجع قضایی معرفی و پلمب شدند.

بهداد از مردم خواست تا ضمن توجه به هشدارهای بهداشتی دامپزشکی، گوشت و فرآورده‌های خام دامی را از مراکز عرضه معتبر تهیه کنند و در هنگام خرید، به مهر دامپزشکی و لیبل نصب‌شده بر روی لاشه دام توجه کنند و در مورد مرغ و تخم مرغ به تاریخ تولید و انقضای درج شده بر روی بسته بندی آن‌ها توجه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی، وی افزود: تخلفات بهداشتی در زمینه تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی از چشمان تیز بین مأمورین نظارت بهداشتی اداره‌کل دامپزشکی استان مخفی نمی‌ماند و با افرادی که به‌خاطر تأمین منافع شخصی، سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازند، با جدیت و بدون اغماض اعمال قانون خواهند شد.

مدیرکل دامپزشکی استان همچنین از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۰۰۷۷۹۹ به کارشناسان این اداره کل اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفین برخورد لازم انجام گیرد.