اصلی‌ترین مشکل تبریز آسفالت خیابان‌ها است
اصلی‌ترین مشکل تبریز آسفالت خیابان‌ها است
شهردار تبریز گفت: اصلی‌ترین مشکل تبریز آسفالت خیابان‌ها است و به همین منظور در بودجه سال ۹۹، دو برابر بودجه ۹۸ به بخش آسفالت اختصاص یافته است.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر در بازدید از عملیات آسفالت‌ریزی خیابان ارتش به سمت اتوبان شهید کسایی، آسفالت‌ریزی خیابان‌ها و معابر را مهم‌ترین موضوع شهر در حوزه عمران قلمداد کرد و گفت: نهضت آسفالت در سال ۹۹ با سرعت بیشتری در حال انجام بوده و اعتبار قابل توجهی پیش بینی کرده‌ایم تا بتوانیم آسفالت تبریز را ساماندهی کنیم.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون، ۴۵ هزار تن آسفالت‌ریزی انجام شده و این در شرایطی بوده که بارندگی در بعضی مواقع باعث شده تا میزان آسفالت ریزی کم‌تر باشد.

وی، سرعت آسفالت‌ریزی معابر و خیابان‌های شهر را منوط به مساعد بودن شرایط جوی دانست و گفت: بر اساس پیش‌بینی، چنانچه شرایط آب و هوایی مطلوب باشد و امکان فعالیت وجود داشته باشد، این مقدار آسفالت‌ریزی را بین ۳۲۰ هزار تن تا ۴۰۰ هزار تن افزایش می‌دهیم.

شهردار تبریز افزود: آسفالت مهم‌ترین موضوع در حوزه عمران شهرداری تبریز است و ما تلاش می‌کنیم به شکل جدی به این موضوع اهمیت بدهیم و تا جائی‌ که امکان‌پذیر باشد، نسبت به آسفالت‌ریزی معابر و خیابان‌های شهر اقدام کنیم.

وی بیان کرد: در ادامه نهضت آسفالتی که شهرداری شروع کرده، انتهای خیابان ارتش منتهی به اتوبان شهید کسایی در دستور کار سازمان عمران قرار گرفته و با توجه به این‌که وضعیت هوا برای آسفالت‌ریزی بهتر شده است حدود هفت فینیشر در سطح شهر فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: وضعیت آسفالت خیابان دسترسی ارتش به شهید کسایی که یکی از خیابان‌های شلوغ است، از بین رفته و خراب شده بود که با فعالیت تلاشگران شهرداری منطقه سه و سازمان عمران، امروز آسفالت‌ریزی اساسی در کل مسیر انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، شهین‌باهر یادآور شد: در طول سال ۹۹ و بر اساس وضعیت آسفالت خیابان‌ها و اولویت قرار دادن خیابان‌ها و تمامی معابری که آسفالتشان خراب‌تر بوده، آسفالت‌ریزی با سرعت مطلوبی انجام می‌شود.

وی به وضعیت نامناسب زیرسازی خیابان‌ها و معابر شهر تبریز اشاره کرد و گفت: به دلیل مشکل اساسی در زیرسازی معابر، مجبور هستیم زیرسازی بعضی خیابان‌ها را عمیق‌تر انجام دهیم و این اتفاق اخیرا در خیابان شفیع‌زاده و یا خیابان ۴۲ متری رخ داد و ما مجبور شدیم که تا عمق یک و نیم متر تخلیه کنیم و دوباره از ابتدا زیرسازی کنیم.

وی، تاخیر چند روزه در آسفالت‌ریزی بعضی خیابان‌ها را ناشی از مشکل زیرسازی دانست و افزود: در بعضی از خیابان‌ها، پس از تراش آسفالت، ترک‌هایی در سطح آسفالت خیابان‌ها و معابر اتفاق می‌افتد که دلیل آن، زیرسازی نامناسب است، بر این اساس مجبور می‌شویم که قبل از آسفالت‌ریزی، زیر آسفالت را برداریم و همین موضوع موجب تاخیر در آسفالت‌ریزی می‌شود.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: شعار ما این است که کار حتی اگر زمان‌بر باشد و هزینه زیادی داشته باشد، باید درست انجام شود؛ سعی می‌کنیم کاری را که انجام می‌دهیم، ماندگاری بیشتری داشته باشد.