پویش «همه برای تندرستی» محور توسعه ورزش همگانی است
پویش «همه برای تندرستی» محور توسعه ورزش همگانی است
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گفت: پویش "همه برای تندرستی" محور توسعه ورزش همگانی در سال‌جاری است که اجرای آن به ایام شیوع ویروس کرونا محدود نیست.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام احمد حمیدی در جلسه هماهنگی پویش “همه برای تندرستی” با اشاره به لزوم توسعه ورزش همگانی اظهار کرد: با توجه به سیاست‌گذاری‌های شورای شهر، فعالیت‌های ورزشی سازمان باید در راستای توسعه ورزش همگانی برنامه‌ریزی شود که پویش “همه برای تندرستی” با همین هدف طرح‌ریزی شده است.

وی افزود: این پویش طرحی خوب و ارزشمند در برهه فعلی است که اجرای آن نباید به ایام شیوع ویروس کرونا محدود شود؛ برنامه‌های ورزش همگانی باید برای سلایق، رده‌های سنی و اقشار مختلف برنامه‌ریزی شده و عموم همشهریان را به سمت انجام فعالیت‌های ورزشی ترغیب کند.

وی ادامه داد: با همگانی کردن ورزش به نوعی سلامتی، نشاط و شادابی همشهریان تضمین می‌شود که این مسئله نیز موجب افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف، کاهش هزینه‌های درمان، کاهش آسیب‌های اجتماعی و… می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ حمیدی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در حوزه ورزش خاطرنشان کرد: به منظور استفاده بهینه از پتانسیل‌های موجود باید با فرهنگ‌سازی در حوزه ورزش به این موضوع کمک کنیم؛ برای مثال امروز که به واسطه شیوع ویروس کرونا موضوع رعایت فاصله اجتماعی در جامعه مطرح شده که دوچرخه‌سواری می‌تواند به عنوان وسیله حمل‌ونقل پاک و ایمن به رعایت این فاصله‌گذاری کمک کند.

وی در پایان با اشاره به لزوم همبستگی بین بخش‌های مختلف شهرداری گفت: باید تمام تلاشمان را به کار بگیریم که فعالیت‌ها و برنامه‌های انجام‌شده منجر به جلب رضایت همشهریان شود.

معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز هم در خصوص برگزاری پویش “همه برای تندرستی” اظهار کرد: این پویش در گام نخست با ۷ چالش شطرنج آنلاین، لیوان چینی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، بازی‌های بومی و محلی، دراز و نشست (در یک دقیقه) و اسکوات یا بشین‌پاشو (در یک دقیقه) در دوره شیوع ویروس کرونا برگزار می‌شود.

بهمن عبدی با اشاره اهداف آتی سازمان در توسعه ورزش همگانی گفت: پویش “همه برای تندرستی” شعار ما برای توسعه ورزش همگانی در سال ۱۳۹۹ بوده و سایر برنامه‌های مربوط به ورزش همگانی ذیل همین پویش برگزار خواهد شد؛ همچنین در تلاش هستیم تا با مشورت کارشناسان و متخصصان امر، دغدغه‌های اقشار مختلف همشهریان را در برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های مختلف لحاظ کنیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، پویش “همه برای تندرستی” به منظور جبران کمبود فعالیت‌های ورزشی شهروندان تبریزی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز برگزار می‌شود که طی آن به صورت هفتگی و ماهانه جوایزی نفیس به نفرات برتر اهدا می‌شود. برگزاری این پویش تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.