زمان انتظار حرکت مترو در تبریز کاهش می‌یابد
زمان انتظار حرکت مترو در تبریز کاهش می‌یابد
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز گفت: تلاش می‌کنیم زمان انتظار حرکت مترو در فاز یک و دو خط یک را به حداقل زمان ممکن کاهش دهیم.

به گزارش عصرتبریز، بهرام فرهخت در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز از فاز سه خط یک قطار شهری با اشاره به استقبال مردم از خدمات مترو در این فاز، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم طی ماه‌های آینده زمان انتظار حرکت مترو در فاز یک و دو خط یک را به حداقل زمان ممکن کاهش دهیم.

وی افزود: در حال حاضر روزانه بیش از ۳۰۰ مسافر به‌وسیله مترو در فاز سه خط یک قطار شهری جابه‌جا می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود، این جمعیت در سال جاری افزیش قابل توجهی را داشته باشد.

فرهخت با اشاره به مسافرگیری در ایستگاه‌های ۱۲ (میدان کهن)، ۱۶ (امام حسین)، ۱۷ (شهید باکری) و ۱۸ (ایستگاه نور) فاز سه خط یک قطار شهری تبریز گفت: روزانه از ساعت ۱۱ تا ۱۴ در این مسیر ارائه خدمات به همشهریان صورت می‌گیرد و به مرور ساعات ارائه خدمت نیز افزایش خواهد داشت.

وی ضمن تقدیر از حمایت‌های کمیسیون عمران شورا و تلاش‌های مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز گفت: خوشبختانه شاهد تحقق برنامه‌های این سازمان و افتتاح ایستگاه‌ها هستیم و با تعامل و همراهی فی مابین، امیدواریم ارائه خدمات در ایستگاه‌های جدید نیز با کیفیت مناسب انجام شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز با اشاره به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در خصوص شیوع بیماری کرونا گفت: با توجه به ابلاغیه‌های بهداشتی بازگشایی دوباره مترو با لحاظ فاصله گذاری اجتماعی بوده و ضمن استفاده از برچسب‌هایی برای فاصله‌گذاری بین صندلی‌ها در پله برقی‌ها نیز این فاصله گذاری رعایت شده است.

فرهخت ادامه داد: مسافران بدون ماسک و دستکش اجازه تردد در مترو را ندارند و در ایستگاه‌ها نیز ماسک و دستکش در اختیار همشهریان قرار می‌گیرد.