آزادسازی خرمشهر تجلی‌گر فرهنگ ایثار و مقاومت بود
آزادسازی خرمشهر تجلی‌گر فرهنگ ایثار و مقاومت بود
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: آزادسازی خرمشهر از یوغ رژیم بعث عراق تجلی‌گر فرهنگ ناب ایثار، مقاومت و شهادت طلبی مردم ایران بود.

به گزارش عصرتبریز، سردار اصغر عباسقلی‌زاده روز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران، آزادسازی خرمشهر را یادآور تجلی قدرت لایزال الهی و حماسه آفرینی و رشادت‌های شهدای والامقام و رزمندگان دلاور دوران هشت سال دفاع مقدس یاد کرد و اظهار داشت: سوم خرداد برای ما تجربه واقعی شد که اگر به روحیه جهاد و ایثار و مقاومت مجهز شویم به طور قطع تمام مشکلات سر راه انقلاب را می‌توانیم حل کنیم.

وی با تبریک فرا رسیدن روز جهانی قدس و ایام الله حماسی سوم خرداد، افزود: اگر ما به ابعاد فرمایش امام راحل مبنی بر کار خدایی بودن آزادی خرمشهر دقت کنیم به این نقطه پی می‌بریم که استکبار زمانی که انقلاب اسلامی تازه تأسیس شده و می‌خواست پیشرفت کند فتنه جنگ تحمیلی را شروع کرد اما باز هم شکست‌خورده این میدان شد.

عباسقلی‌زاده اضافه کرد: رژیم بعث عراق با پشتیبانی استکبار جهانی شرق و غرب و با تمامی تحریم‌های اقتصادی، فتنه جنگ تحمیلی را بر علیه انقلاب اسلامی آغاز کرد و در این فتنه برای نابودی نظام ایران همراه هم شدند اما ایران اسلامی با توکل به خدا و وحدت تمام آحاد جامعه به خصوص نیروهای مسلح توانست با دست خالی استکبار جهانی را شکست دهد.

وی با اشاره به فرا رسیدن به چهلمین سالگرد دفاع مقدس و لزوم پاسداشت و گرامیداشت این ایام، گفت: این روزها بهترین فرصت برای تبیین رشادت‌ها و افتخارات دوران دفاع مقدس است که باید با همکاری ادارات، نهادها و سازمان‌های مربوطه به نحو احسن انجام شود.

عباسقلی‌زاده به برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد در آذربایجان‌شرقی اشاره و اضافه کرد: تهیه و تولید ویژه برنامه زنده تلویزیونی فتح‌الفتوح و سخنرانی سردار محمدجعفر اسدی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و خاطره‌گویی فاتحان خرمشهر در این برنامه، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ای در تبیین و تشریح عملیات بیت‌المقدس و معرفی شهدا، برگزاری مسابقه پیامکی، عطرافشانی گلزار شهدای وادی رحمت تبریز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای عملیات بیت‌المقدس، ایثارگران و حماسه‌آفرینان خرمشهر، فضاسازی و تبلیغات محیطی و برگزاری شب‌های خاطره به صورت مجازی از جمله این برنامه‌ها است.

وی به نقش لشکر ۳۱ عاشورا در فتح خرمشهر اشاره کرد و اظهار داشت: از مردم قهرمان آذربایجان به خاطر اینکه از آغازین روزهای جنگ همواره در میدان‌های حق علیه باطل حضور یافتند و نقش رزمندگان آذربایجان در آن دوران طلایی خاصه فتح خرمشهر زبان‌زد عام و خاص است، باید قدردانی کنم.

عباسقلی زاده اضافه کرد: برنامه‌های مختلف و متنوع بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از ۳ خردادماه جاری شروع و تا ۲۹ اسفند ماه با شعار محوری «ما قوی هستیم» در سطح استان پیش‌بینی، برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

وی به پیشرفت‌های علمی، دفاعی و فناوری جمهوری اسلامی ایران پس از سال‌های دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: طی ماه‌های اخیر نیز در رابطه با مقابله با ویروس کرونا ثابت کردیم که با داشتن روحیه ایثار و مقاومت، جهاد و همدلی می‌توان با آن مقابله کرد، در حالی که اروپا و غرب که سردمدار پیشرفت و تکنولوژی هستند در برابر این ویروس منفعل شده‌اند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی از اصحاب رسانه و خبرنگاران قدردانی کرد و گفت: از اصحاب رسانه و فعالین خبری و عرصه فرهنگی تشکر کرده و اعلام می‌کنم هرگونه نظر و پیشنهادات خود را در راستای ترویج روحیه ایثار، جهاد و مقاومت به این مجموعه ارائه دهند تا بتوانند در این راه کمک حال ما باشند.