هنرمندان برای ماندگاری رزمایش مواسات همت کنند
هنرمندان برای ماندگاری رزمایش مواسات همت کنند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی از هنرمندان خواست رزمایش جهادی مواسات و کمک‌های مومنانه را با زبان هنر در تاریخ ماندگار کنند.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم روز پنج‌شنبه در مراسم توزیع پنج هزار بسته معیشتی اهدایی بنیاد مستضعفان به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی در تبریز با تأکید بر ثبت، بازخوانی و روایت هنرمندانه این تلاش‌ها و فداکاری ملی اظهار کرد: زبان هنر یکی از راه‌های مهم و اثرگذار در تبیین ابعاد رزمایش مواسات است.

وی با بیان اینکه آیندگان باید از این رزمایش درس بگیرند، گفت: هنرمندان با هر وسیله و هنری که در اختیار دارند شکوه این همدلی‌ها را در تاریخ ماندگار کنند.

آل‌هاشم با تاکید بر الگوگیری از روش شهید آوینی، در رسانه‌ای کردن جهاد مقابله با کرونا، خاطرنشان کرد: همه هنرمندان با پیروی از تفکر شهید آوینی کمک‌های مومنانه را به تصویر بکشند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شهید آوینی دفاع مقدس را در قالب روایت فتح در تاریخ ماندگار کرد، افزود: این شهید والامقام شخصیتی بود که در انجام کار فرهنگی و رسانه‌ای و هنری خود، منتظر تأمین بودجه و امکانات نمی‌ماند بلکه به سرعت به تکلیف و وظیفه انقلابی و دینی خود عمل می‌کرد.

وی تصریح کرد: از دیگر ویژگی‌های ممتاز سید شهیدان اهل قلم، اخلاص و معنویت بالای ایشان بود که به خصوص در کارهای ممتازش از جمله مستندهای روایت فتح، تأثیر خود را به خوبی نشان می‌دهد.

آل‌هاشم با تجلیل از رفتار متین و صبورانه ملت در تولید و توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی و همچنین آماده سازی و توزیع بسته‌های معیشتی در مساجد، مدارس و دانشگاه‌ها گفت: سراسر آذربایجان در این روزهای سخت کرونایی تابلویی بی‌نظیر از حماسه همدلی و کمک‌های مومنانه مردم خیر اندیش است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: مردم با لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب، خالصانه و عاشقانه و با تمام آنچه در توان‌شان بود مجاهدانه وارد میدان عمل شدند تا با کمک‌های مومنانه خود آلام دردمندان آسیب‌دیده از کرونا را تسکین دادند.