۴۴۷ فوتی و ۷۹۲۴ مبتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی
۴۴۷ فوتی و ۷۹۲۴ مبتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تعداد مبتلایان کرونا در استان آذربایجان‌شرقی به ۷ هزار و ۹۲۴ و فوتی‌ها به ۴۴۷ نفر رسیده است.

به گزارش عصرتبریز، محمدحسین صومی در گفت‌وگوی زنده خبری اظهار کرد: در حال حاضر ۷ هزار و ۹۲۴ فرد مبتلا به کووید ۱۹ در آذربایجان‌شرقی داریم.

وی افزود: با فوت ۳ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان در استان آذربایجان‌شرقی به ۴۴۷ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: اطلاعات فعلی نشان‌دهنده این است که هر هفته نسبت به هفته قبلی ۳۰ تا ۴۰ درصد افراد شناسایی شده مبتلا به کرونا در حال افزایش است.

صومی گفت: کرونا در سطح جامعه در حال جریان و شیوع بوده و برگزاری هر مناسبتی از قبیل عید فطر به منزله نبود کرونا در جامعه نیست.

وی ادامه داد: همان‌طور که در ماه‌های گذشته، مسائل بهداشتی به‌صورت فردی، محیطی و اجتماعی رعایت می‌شد، الان هم باید مراعات شود.

صومی یادآور شد: در حال حاضر من در سازمان انتقال خون هستم و همان‌طور که اعمال انتخابی ما شروع شده، از این‌رو به خون نیازمندیم و مردم برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: افرادی که در اسفندماه به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته‌اند حتما به مرکز انتقال خون مراجعه کرده و خون خود را اهدا کنند تا بتوان از طریق آنتی‌بادی خون این افراد، بیماران مبتلا در بیمارستان را درمان کرد.

صومی متذکر شد: اگر به سلامتی مردم اهمیت قائل هستیم، قطعا متوجه خواهیم بود که هیچ لزومی ندارد تا در ایام عید دید و بازدید انجام دهیم.

وی ادامه داد: اگر مردم دوست دارند برای ریشه‌کنی و زمین‌گیری ویروس کرونا کمک کنند، حتما باید در روز عید فطر فقط نماز را در مساجد محله خود بخوانند و از مهمانی، دید و بازدید و سفر جدا پرهیز کنند.