جلسات کمیسیون‌های مجلس از نیمه خرداد برگزار می‌شود
جلسات کمیسیون‌های مجلس از نیمه خرداد برگزار می‌شود
سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی به احتمال زیاد از نیمه خرداد ماه جاری برگزار می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، محمدحسین فرهنگی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس از نیمه خرداد برگزار می‌شود، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در صورت اتمام جلسات جمع‌بندی هیات رئیسه و کمیسیون آئین‌نامه داخلی و به نتیجه رسیدن این جلسات، از فردا (یکشنبه) امتیازبندی افراد برای عضویت در کمیسیون‌ها انجام شود و سپس تعیین کمیسیون‌ها هم نهایی شود.

وی با اشاره به اینکه آئین‌نامه داخلی مجلس درباره امتیازبندی کمیسیون‌ها کلیاتی را مطرح کرده است اما نحوه اجرایی آن در دستورالمعل آئین‌نامه ذکر شده است، افزود: تحصیلات، سوابق اجرائی مرتبط، نمایندگی مجلس در دوره‌های قبلی و سابقه عضویت در کمیسیون از جمله شرایط عضویت‌ها است و هر یک از نمایندگان برای تعیین کمیسیون تخصصی خود فرم‌های امتیازبندی را از شعبه مربوط دریافت می‌کنند و سپس به همراه تعیین دو اولویت پیشنهادی، حداکثر تا سه روز باید فرم‌ها را به هیات رئیسه مجلس تحویل ‌دهند.

فرهنگی ادامه داد: ابتدا کمیسیون‌هایی که بیشترین متقاضی را دارند در هیات رئیسه بررسی خواهد شد و نمایندگانی که امتیازات بیشتری دارند در این کمیسیون‌ها به ترتیب عضو می‌شوند و کمیسیون‌هایی هم که متقاضی کمتری دارند نیز تعیین تکلیف می‌شوند.

وی گفت: جلسه بعدی مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه ۱۱ خرداد تشکیل خواهد شد و طی این جلسه به اعتبارنامه‌های منتخبان که از سوی شعب مشخص شده، رسیدگی می‌شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی درباره اسکان نمایندگان در تهران نیز، افزود: در این خصوص بدون کوچکترین حاشیه‌ای مجلس کار خود را آغاز کرده است و تلاش می‌شود نمایندگان از اسکان موقت خارج شوند.