به دنبال درگیری نظامی با ایران در منطقه نیستیم
به دنبال درگیری نظامی با ایران در منطقه نیستیم
فرمانده نیروهای آمریکا در منطقه تاکید کرد که کشورش به دنبال درگیری نظامی با ایران نیست. این نظامی آمریکایی همچنین ادعاهایی را علیه ایران مطرح کرد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از تله ترادر، «کنث مکنزی»، فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه در سخنانی تاکید کرد که کشورش به دنبال درگیری نظامی با ایران در منطقه نیست.

مکنزی در این ارتباط همچنین گفت: نه ما و نه عربستان سعودی و نه امارات متحده عربی و نه هیچکدام از شرکا و متحدانمان در منطقه به دنبال درگیری با ایران نیستند.

این نظامی آمریکایی همچنین ادعا کرد: ملت‌های منطقه بارها به اقدامات تحریک آمیز غیرمسئولانه از سوی ایران پاسخ دفاعی داده‌اند، هرچند در مجموع تلاش برای کاهش تنش‌ها بوده است.

مکنزی همچنین افزود: هدف ایران بیرون کردن آمریکا در منطقه است، اما همزمان از درگیری هم پرهیز می‌کند چون از نتایج آن باخبر است.

این ژنرال آمریکایی همچنین جایگاه کشورش در عراق را خوب توصیف کرد و مدعی شد که مسیر آمریکا در راستای اهدافش در عراق به خوبی پیش می‌رود.

کنث مکنزی همچنین بدون اشاره به رأی پارلمان عراق برای خروج نظامیان آمریکایی مدعی شد که واشنگتن مطلوب مردم عراق است.

این در حالی است که پارلمان عراق چند ماه پیش از این مصوبه خروج نظامیان آمریکایی را به تصویب رساند و دولت بغداد نیز در حال حاضر مشغول مذاکرات با واشنگتن درباره این موضوع است.