نام‌گذاری ایستگاه‌های مترو به‌نام شیخ محمد خیابانی و سالار ملی
نام‌گذاری ایستگاه‌های مترو به‌نام شیخ محمد خیابانی و سالار ملی
مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی از پیشنهاد نام‌گذاری ایستگاه‌های مترو و بی آرتی تبریز بنام شیخ محمد خیابانی و سالار ملی خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، احمد حمزه‌زاده امروز با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: نام‌گذاری معابر شهری به نام مشاهیر و مفاخر آذربایجان، فرصتی مغتنم برای آشنایی بیشتر جامعه با بزرگان و افراد مؤثر در تاریخ خواهد بود.

او با اشاره به اینکه هر جامعه‌ای دارای شخصیت‌های برجسته‌ای در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و سیاسی است که در طول دوران زندگی خود خدمات ارزنده‌ای به جامعه ارائه داده‌اند، عنوان کرد: بی‌شک نام‌گذاری معابر و موقعیت‌های مختلف شهری بنام مشاهیر و مفاخر به دلیل ارتباطات روزمره مردم با موقعیت‌های مذکور، ضمن ارج نهادن به خدمات شخصیت‌ها، در معرفی آنها به مردم نیز بسیار مؤثر خواهد بود.

حمزه‌زاده ادامه داد: به دلیل تطابق موقعیت شهری و مکانی و با عنایت به قرار گرفتن خانه موزه شیخ محمد خیابانی در میدان شهید بهشتی و موقعیت تاریخی خانه باقرخان که به استناد روایات تاریخی در کوچه سالار قرار داشته، پیشنهادات و مکاتبات لازم با شهرداری کلان شهر تبریز برای طرح و بررسی موضوع در شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهرداری تبریز انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی در خاتمه خاطر نشان کرد: پیشنهاد ارائه شده برای تغییر نام ایستگاه مترو و ایستگاه بی. آر. تی میدان قطب واقع در نبش کوچه سالارملی به ” ایستگاه سالار ملی” و تغییر نام ایستگاه بی. آر. تی مسجد حاج احمد به “ایستگاه شیخ محمد خیابانی” است که در صورت تصویب در شورای نام‌گذاری شهرداری تبریز، محقق خواهد شد.