رویکرد شهرداری در دوره فعلی ایجاد شفافیت است
رویکرد شهرداری در دوره فعلی ایجاد شفافیت است
شهردار تبریز گفت: رویکرد شورای شهر و شهرداری در دوره فعلی ایجاد شفافیت در امور مختلف مدیریت شهری است.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر در جلسه مدیریت کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری تبریز اظهار کرد: در دوره فعلی شورا و شهرداری تبریز، جدیت ویژه‌ای روی موضوع شفافیت در امور وجود دارد و در این رابطه در چند حوزه اساسی همچون عمران، شهرسازی و خدمات اقدامات جدی انجام داده و دستاوردهای خوبی همچون تجمیع و الکترونیکی کردن آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ و کاهش میزان ترک تشریفات به پایین‌ترین حد ممکن حاصل شده است.

شهردار تبریز گفت: اولین مرحله مبارزه با فساد، پذیرش وجود آن در برخی حوزه‌ها است که ما با آگاهی به این موضوع قاطعانه با آن مبارزه می‌کنیم و دستاوردهای خوبی نیز تا کنون به دست آمده است.

وی با بیان اینکه وجود فساد در هر مجموعه‌ای ناشی از این است که ضوابط در آن‌جا حاکم نیست، افزود: با همکاری شورای شهر به عنوان سیاست‌گذار مجموعه مدیریت شهری، ساختاری نظام‌مند و منطبق با قانون در مجموعه مدیریت شهری تبریز در حال شکل‌گیری است.

شهین‌باهر در ادامه با اشاره به لزوم الکترونیکی شدن امور شهرداری، گفت: برای مثال ساز و کارهای لازم برای فرآیند صدور الکترونیکی مجوزها در حوزه شهرداری منطقه ۹ فراهم شده که بر این اساس ضرورتی برای مراجعه حضوری شهروندان به شهرداری نیست و آنان می‌توانند از منزل یا محل کار خود، امور مربوط به شهرداری را اقدام و پیگیری کنند.