هزینه در امر مطالعه سرمایه‌گذاری بزرگی برای جامعه است
هزینه در امر مطالعه سرمایه‌گذاری بزرگی برای جامعه است
سخنگوی شورای شهرستان تبریز گفت: هزینه در مورد فرهنگ، آینده‌نگری و سرمایه‌گذاری مهمی است که سود دهی آن در دراز مدت قابل لمس خواهد بود.

به گزارش عصرتبریز، آرزو مبصر سردرودی در حاشیه بازدید از کتابخانه شخصی فرخزاد به همراه جمعی از بانوان فعال فرهنگی، اظهار داشت: به اذعان کارشناسان جامعه‌شناسی، فرهنگ زیربنای توسعه جوامع هست و اگر بسط و پرورش این اصل از نهاد خانواده و مادران آن جامعه برخیزد قطعا و یقینا تاثیرگزاری به مراتب بالاتری خواهد داشت.

وی افزود: مادرانی که فرزندان این جامعه را تربیت می‌کنند می‌توانند فرهنگ و هنر اصیل اسلامی ایرانی‌مان را به نسل‌های آتی منتقل کنند و در نهایت هیچ ضدفرهنگ و ضد ارزشی توان سرکوب و به انحطاط کشیدن عزیزان وطن‌مان را نخواهد داشت.

مبصر ادامه داد: اگر دغدعه امروزمان فرهنگ با هویت و ریشه‌دار جامعه‌مان نباشد نه در مسایل اجتماعی بلکه توان رشد و بالندگی در مقوله های دیگر هم نخواهیم داشت.

سخنگوی شورای شهرستان تبریز گفت: هزینه در مورد فرهنگ، آینده‌نگری و سرمایه‌گذاری مهمی است که سود دهی آن برای کل جامعه در دراز مدت قابل لمس خواهد بود و نیاز است متولیان امر با الگو قراردادن فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه “ایجاد فرهنگ و اندیشه‌ی صحیح در جامعه جهاد است” به‌صورت جهادی پایکار مسایل فرهنگی و ایجاد اندیشه‌های سالم باشند.

وی اظهار امیدواری کرد با حمایت و دلگرمی به چنین بانوانی می‌توان زمینه را برای بسط بیشتر اصحاب قلم و نویسندگان هموارتر و اشتیاق آنان و دیگر عزیزان این حوزه را برای نوشتن و آموختن بیشتر و پررونق‌تر کرد.