مهمترین رویکرد مجلس یازدهم مسئله معیشت است
مهمترین رویکرد مجلس یازدهم مسئله معیشت است
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی گفت: مهمترین رویکرد و هدف مجلس یازدهم، مسئله معیشت مردم است.

به گزارش عصرتبریز، یوسف داودی در جلسه تبادل نظر بخش کارگری و بازنشسته آذربایجان‌شرقی با مجمع نمایندگان استان، اظهار کرد: اکنون بحث معیشت معلمان، کارگران، بازنشستگان و انواع افرادی که در جامعه زندگی می‌کنند، برای مجلس شورای اسلامی تبدیل به یک چالش شده و باید راهکاری برای آن طراحی کند.

وی ادامه داد: بر اساس تحقیقاتی که در مجلس انجام شده است، حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون نفر از جمعیت کشور را جوانان و دانش آموزان تشکیل می‌دهند که توسط یک میلیون معلم و مربی فعال آموزش می‌بینند.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که مجلس یازدهم شورای اسلامی، مجلسی معیشت محور است، گفت: مهمترین رویکرد و هدف مجلس یازدهم، مسئله معیشت مردم است.

داودی با اشاره به اهمیت معیشت معلمان کشور، متذکر شد: هرگونه نگرانی و پریشان خاطری برای این یک میلیون معلم و مربی، قطعا بر جمعیت جوان تاثیرات منفی خواهد داشت.

نماینده مردم سراب در مجلس با تاکید بر این‌که بازنشستگان، ذخایر کشور هستند، گفت: این افراد انباشتی از تجارب و علم بوده و استفاده از تجربه‌های آنان بسیار مهم است.

وی ادامه داد: باید به معیشت کارگران ساختمانی، فنی و کشاورزی و افرادی که در ناوگان جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی فعالیت می‌کنند و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند نیز توجه شود.