داروهای رها شده در جاده بابا باغی جمع‌آوری شد
داروهای رها شده در جاده بابا باغی جمع‌آوری شد
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از جمع‌آوری داروهای رها شده در جاده «بابا باغی» این شهر خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، علیرضا اصغری دیشب در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته بعد از انتشار تصاویری از داروهای رها شده در جاده «بابا باغی»، کارشناسان اجرایی این سازمان و همچنین عوامل دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت به این منطقه رفتند و بعداز جستجو داروها کشف و جمع‌آوری شد.

وی با تاکید بر اینکه عادی سازی پسماندهای عفونی و بیمارستانی بر عهده تولیدکننده است، ادامه داد: وظیفه سازمان مدیریت پسماند در خصوص پسماندهای بیمارستانی امحا و دفن این پسماندها بعد از بی‌خطرسازی توسط واحدهای تولید کننده است.

وی ادامه داد: با اینکه این امر در حیطه وظایف سازمان مدیریت پسماند نبود اما ما به خاطر احساس مسئولیت انسانی و اخلاقی در سریع‌ترین زمان محل را پاکسازی کرده و داروهای رها شده در جاده بابا باغی را جمع‌آوری کردیم.

اصغری ادامه داد: نمایندگانی از اداره بهداشت تبریز و کلانتری منطقه در محل حضور داشتند و صورت‌جلسه تنظیم شده نیز به امضا آن‌ها رسید.

وی با اشاره به پیگیری این موضوع توسط مراجع قضائی، گفت: به وسیله نمونه‌برداری‌هایی که از داروهای رها شده انجام شده و مدارک کشف شده در محل، مسئله از طریق مراجع قضائی پیگیری خواهد شد.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: حفاظت از محیط زیست وظیفه همه مردم و نهادهای مختلف است.

روز یکشنبه تصاویری از داروهای پخش شده در جاده باباغی تبریز در فضای منتشر و به سرعت دست به دست شد. انتشار این تصاویر سوالاتی را در ذهن مردم تبریز مبنی بر چیستی این داروها دامن زد.