سیل به ۵ شهرستان آذربایجان‌شرقی خسارت زد
سیل به ۵ شهرستان آذربایجان‌شرقی خسارت زد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی از خسارت سیل در پنج شهرستان شبستر، مرند، عجب شیر، چاراویماق و مراغه در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، محمدباقر هنربر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اثر نزولات جوی در بعد از ظهر دیروز و با وجود صدور اخطاریه‌های جوی از قبل، این بارش‌ها خساراتی را در شهرستان‌های استان به وجود آورد.

وی افزود: روستاهای پیر بالا و سیدلو در شهرستان مرند و جاده “خوی-مرند” و اصلی‌کندی در حادثه سیل امروز خسارت دیده‌اند. روستا گل در بخش شادیان شهرستان چاراویماق نیز در این حادثه متضرر شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: خسارت‌هایی نیز در شهرهای شند آباد و کوزه‌کنان و روستاهای تیل، حیدر آباد، چهرگان و شیخ ولی شهرستان شبستر و جاده اصلی “شبستر-تسوج” در سه راهی تیل گزارش شده است.

به نقل از ایسنا، هنربر بیان کرد: مسیر روستاهای کهلان، قره‌بلاغی، شلیلوند، قرطاول، کهجوق و مغانجیق و شهرستان مراغه نیز در این حادثه خسارت دیده‌اند.

وی ادامه داد: خسارت‌هایی هم در روستاهای هرگلان، قوزلوجه و یایچی شهرستان عجب‌شیر گزارش شده است.

هنربر خاطرنشان کرد: عمده خسارات وارد شده مربوط به بخش‌های کشاورزی، مسکونی، زیربنایی، راه‌های روستایی، معابر، اماکن دامی، وسایل و اسباب منزل، تخریب کانال‌ها و تاسیسات لوله‌کشی آب، محصولات باغی و زراعی، پل‌ها و برخی از راه‌های اصلی، تلف شدن دام و ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی در برخی روستاهای استان است.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی، سیل تا کنون تلفات جانی نداشته است.