ساخت واحد سیار فول اچ‌دی آذربایجان‌شرقی از سر گرفته شد
ساخت واحد سیار فول اچ‌دی آذربایجان‌شرقی از سر گرفته شد
عملیات ساخت واحد سیار فول اچ‌دی صداوسیمای مرکز آذربایجان‌شرقی که به علت کرونا متوقف شده بود، از سر گرفته شد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از صداوسیما، مدیرکل پشتیبانی فنی سازمان صداوسیما ضمن بازدید از طرح‌های فنی در دست اجرای صداوسیمای مرکز آذربایجان‌شرقی، بر نظارت مستمر بر اجرای این طرح‌ها، به‌ویژه عملیات ساخت واحد سیار جدید مرکز به عنوان یک طرح ویژه در کشور تاکید کرد.

مرتضی صفری، مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان‌شرقی در حاشیه این بازدید گفت: این واحد سیار با «ده دوربین فول اچ‌دی» و به طور کامل با استفاده از توانمندی‌های داخلی تولید می‌شود.

عملیات ساخت این واحد سیار ده دوربینی که پیش از این قرار بود تا پایان شهریور ماه ۹۹ به بهره‌برداری برسد، به علت محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا مدتی متوقف شده بود و به گفته دست‌اندرکاران پروژه تلاش می‌شود تا «پایان آبان ماه ۹۹» و همزمان با برگزاری اجلاس فنی سالانه سازمان صداوسیما به بهره‌برداری برسد.

شایان ذکر است پروژه «تولید واحد سیار فول اچ‌دی» صداوسیمای مرکز آذربایجان‌شرقی در شهریور ماه ۹۸ و به دنبال تامین اعتبار مشترک توسط سازمان صداوسیما و استانداری آذربایجان‌شرقی، ابتدا بر مبنای هشت دوربین آغاز شد و در حال حاضر به ده دوربین فول اچ‌دی ارتقا پیدا کرده و با اعتباری بیست و پنج میلیارد تومانی در حال انجام می‌باشد.