افت ۳۶ هزار واحدی بورس در روز پایانی هفته
افت ۳۶ هزار واحدی بورس در روز پایانی هفته
در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس با افت ۳۶ هزار و ۸۷۶ واحدی، به کانال یک میلیون و ۹۰۴ هزار و ۳۱۶ واحد بازگشت.

به گزارش عصرتبریز، بازار آخرین روز هفته با حاشیه‌های عرضه اولیه غزر همراه بود که برای سومین بار آگهی و عرضه شد. در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس با افت ۳۶ هزار و ۸۷۶ واحدی، به کانال یک میلیون و ۹۰۴ هزار و ۳۱۶ واحد بازگشت.

بر خلاف شاخص کل، شاخص هم‌وزن روند متعادل و مثبتی داشت و با ۲۰۶ واحد افزایش تا رقم ۵۰۷ هزار و ۱۹۱ واحد پیش‌روی کرد.

ارزش معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید که در بیش از ۳ میلیون و ۶۱۷ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت. همچنین حجم معاملات بیش از ۹ میلیارد و ۸۰۹ میلیون سهم بود.

نماد فولاد با بیش از ۱۱۲۴ میلیارد تومان بالاترین ارزش معامله و خساپا با بیش از یک میلیارد و ۹۰۳ میلیون بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داد.

نماد فاراک با ۵ درصد بیشترین افزایش قیمت و خپارس با ۱۶ درصد بیشترین کاهش قیمت را ثبت نمود.

نماد ونیکی با بیش از ۴۹۸ میلیارد تومان برترین تقاضا و شپنا با بیش از ۱۶۶۸ میلیارد تومان برترین عرضه را به خود اختصاص داد.

همانند روزهای اخیر نمادهای وغدیر، فولاد، خگستر، شبندر و پترول و فملی و وتجارت در صدر نمادهای پر بیننده بورس تهران قرار داشتند.

نمادهای فولاد، فارس، فملی، شپنا، شتران، و خودرو به ترتیب با ۵۳۶۵ و ۴۳۳۶ و ۴۳۱۱ و ۳۳۹۵ و ۳۰۱۲ و ۲۹۰۴ واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد شستا با ۲۶۵۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند.

شاخص فرابورس نیز هفته را منفی به پایان رساند و ۲۵۸ واحد کاهش یافت و به ۱۹ هزار و ۷۲۳ واحد نزول کرد. ارزش معاملات فرابورس به بیش از ۶ هزار و ۱۶ میلیارد تومان رسید که در بیش از ۳ میلیون و ۱۷۴ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

نمادهای مارون، کگهر، شگویا، صبا، و زاگرس بیشترین تاثیر منفی و نماهای دی و آریا بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص فرابورس داشتند.