اتمام قطعه سوم آزادراه تبریز-ارومیه تا پایان ۱۴۰۰
اتمام قطعه سوم آزادراه تبریز-ارومیه تا پایان ۱۴۰۰

استاندار آذربایجان‌شرقی از تکمیل قطعه سوم آزادراه تبریز-ارومیه تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این محور، ارتباطات استانی و فراملی شتاب می‌گیرد.

به گزارش عصرتبریز، محمدرضا پورمحمدی روز پنج‌شنبه در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی قطعات آزادراه تبریز-ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: تکمیل این آزادراه یکی از مهمترین اولویت‌های مدیریت ارشد استان است.

وی ادامه داد: این آزادراه، علاوه بر کارکرد ارتباطی بین استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی، نقش بسیار مهمی در توسعه ارتباطات مرزی با کشورهای همسایه دارد.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: آزادراه تبریز-ارومیه در شش قطعه و به طول ۱۶۰ کیلومتر اجرا می‌شود.

پورمحمدی با اشاره به بهره‌برداری از قطعات یک، دو و چهار این محور مواصلاتی، گفت: با توجه به احداث تونل رفت و برگشت در بخشی از قطعه سه، این قطعه نیز بنا بر اعلام پیمانکار، تا پایان سال ۱۴۰۰ زیر بار ترافیک می‌رود.

وی با بیان این‌که قطعه شش آزادراه تبریز_ارومیه در سال گذشته به پیمانکار واگذار شده است، ادامه داد: مقدمات لازم برای واگذاری و اجرای عملیات عمرانی در قطعه پنج نیز در حال انجام است و به زودی نهایی میشود.

استاندار آذربایجان‌شرقی ابراز امیدواری کرد تا با تکمیل کامل این پروژه، میزان سوانح جاده‌ای در مسیر تبریز به ارومیه به حداقل ممکن کاهش یافته و ارتباطات استانی و فراملی از این مسیر تسریع شود.