بازدهی ۳ درصدی بورس در یازدهمین روز مرداد
بازدهی ۳ درصدی بورس در یازدهمین روز مرداد
در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس با افزایش ۵۷ هزار و ۳۲۵ واحدی، به کانال یک میلیون و ۹۶۱ هزار و ۶۴۹ واحد صعود کرد.

به گزارش عصرتبریز، بازار اولین روز هفته را با افزایش تقاضا آغاز نمود و اکثر سهام با رشد قیمتی همراه بودند تا شاهد بازدهی ۳.۱ درصدی بورس در ۱۱ امین روز مرداد باشیم. در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس با افزایش ۵۷ هزار و ۳۲۵ واحدی، به کانال یک میلیون و ۹۶۱ هزار و ۶۴۹ واحد صعود کرد.

هم‌راستا با شاخص کل، شاخص هم‌وزن نیز روند مثبتی داشت و با ۱۰ هزار و ۹۴۳ واحد افزایش تا رقم ۵۱۸ هزار و ۱۳۴ واحد پیش‌روی کرد.

ارزش معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۷ هزار و ۶۲۷ میلیارد تومان رسید که در بیش از ۲ میلیون و ۱۱۵ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت. همچنین حجم معاملات بیش از ۱۰ میلیارد و ۶۲۱ میلیون سهم بود.

نماد شپنا با بیش از ۱۶۳۶ میلیارد تومان بالاترین ارزش معامله و وتجارت با بیش از یک میلیارد و ۸۴۶ میلیون بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داد.

نماد کسرا با ۸ درصد بیشترین افزایش قیمت و فلامی با ۵ درصد بیشترین کاهش قیمت را ثبت نمود.

نماد شستا با بیش از ۲۰۵۶ میلیارد تومان برترین تقاضا و وبصادر با بیش از ۹۰ میلیارد تومان برترین عرضه را به خود اختصاص داد.

همانند روزهای اخیر نمادهای وغدیر، فولاد، غگل، شبندر و وبصادر و فملی و خگستر در صدر نمادهای پر بیننده بورس تهران قرار داشتند.

نمادهای شستا، فولاد، فارس، فملی، شپنا، شتران و تاپیکو به ترتیب با ۵۳۰۱ و ۵۰۲۶ و ۴۳۳۲ و ۳۷۳۹ و ۲۰۷۱ و ۲۰۶۹ و ۱۹۳۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند.

شاخص فرابورس نیز هفته را مثبت آغاز نمود و ۵۵۹ واحد افزایش یافت به‌طوری‌که به ۲۰ هزار و ۲۸۲ واحد صعود کرد. ارزش معاملات فرابورس به بیش از ۶ هزار و ۱۹۷ میلیارد تومان رسید که در بیش از ۶۳۷ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

نمادهای کگهر، میدکو، صبا، و شگویا و دی و آریا بیشترین تاثیر مثبت و نماد مارون بیشترین تاثیر منفی را در شاخص فرابورس داشتند.