۱۲ طرح سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس افتتاح شد
۱۲ طرح سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس افتتاح شد
۱۲ طرح صنعتی و کشاورزی در منطقه آزاد ارس با سرمایه‌گذاری چهار هزار و ۱۳۲ میلیارد ریالی و ۷۰.۵ میلیون یورویی و ۴.۶ میلیون دلاری با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش عصرتبریز، محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در ارتباط زنده تصویری با رئیس‌جمهور در آئین افتتاح پروژه‌های سرمایه‌گذاری ارس، اظهار داشت: در دوره استقرار دولت تدبیر و امید میزان سرمایه‌گذاری داخلی محقق سده در منطقه آزاد ارس ۷۳ هزار میلیارد ریال بوده که در مدت مشابه دوره قبل این رقم ۱۰۰۰ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری خارجی صورت‌گرفته در این منطقه ۳۲۰ میلیون دلار بوده که در مدت مشابه دوره قبل این رقم ۴۳ میلیون دلار بوده است.

نریمان در ارتباط زنده تصویری با آقای روحانی رئیس‌جمهور گفت: در زمینه صادرات از ارس در دوره دولت تدبیر و امید یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه دوره قبل ۳۶۰ میلیون دلار بوده است.

طرح‌های صنعتی و کشاورزی افتتاح شده منطقه آزاد ارس به دستور رئیس‌جمهوری، شامل بهره‌برداری از بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای خاورمیانه، دو کارخانه بزرگ تولید فولاد، سه واحد تولیدی در زمینه پوشاک، ۵ واحد گلخانه‌ای تولید سیفی‌جات به روش هیدورپونیک است.

با بهره‌برداری از این ۱۲ طرح، برای یک‌هزار و ۳۹ نفر به‌طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

پیش از این نیز به مناسبت هفته دولت و با حضور مرتضی بانک، مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، هفت طرح صنعتی و کشاورزی با سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۵۱۲ میلیارد ریالی بخش خصوصی و یک طرح در زمینه صنعت گردشگری با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد ریالی در سازمان منطقه آزاد ارس افتتاح شد؛ با بهره‌برداری از پروژه‌های هفته دولت برای ۲۳۰ نفر شغل ایجاد شد.

بیشتر بخوانید:

افتتاح ۵۸ طرح عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

منطقه آزاد ارس با مرکزیت جلفا در ۱۳۲ کیلومتری شمال غرب تبریز بیش از ۵۰ هزار وسعت هکتار دارد و با جمهوری های آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان از طریق گمرکات جلفا، نوردوز و خداآفرین ارتباط دارد.

منطقه آزاد ارس سهل‌ترین راه دسترسی ایران به بازار اوراسیا بوده و فاصله آن با مرزهای ترکیه کمتر از ۱۲۰ کیلومتر است.