کلنگ‌زنی ۳ هکتار از باغ‌های لاله در فاز نخست
کلنگ‌زنی ۳ هکتار از باغ‌های لاله در فاز نخست
شهردار تبریز از کلنگ‌زنی سه هکتار از باغ‌های لاله در فاز نخست آن خبر دادو گفت: احیای باغ شهر تبریز از اهداف شهرداری و شورای پنجم است.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر در بازدید از باغ‌های لاله با اشاره به اینکه احیای باغ شهر تبریز از اهداف شهرداری و شورای پنجم بوده، اظهار داشت: طی سال‌های گذشته باغ‌های تبریز در راستای توسعه، درآمدزایی و تغییر کاربری‌ها متاسفانه از بین رفته و تخریب شده‌اند که در شورای پنجم برنامه احیای باغ شهر تبریز در دستورکار قرار گرفته است.

او با تاکید بر اینکه در این دوره از شورا و شهرداری هیچ درخت و فضای سبزی از بین نرفته، افزود: در این دوره از مدیریت شهری اجازه هیچ‌گونه تغییر کاربری داده نشده و اگر جابه‌جایی درختان وجود داشته فضا و محل جدید آن را تامین کرده‌ایم.

شهین‌باهر به تکمیل چند پارک تا پایان ماه جاری در سطح شهر اشاره کرد و گفت: حدود ۴۰ پارک در دوره پنجم شورا احداث خواهد شد که این وسعت از فضای سبز در نوع خود رکورد قابل توجهی محسوب می‌شود.

او در ادامه سخنان خود به آغاز اجرای سه هکتار از باغات لاله در فاز نخست آن در آینده نزدیک اشاره و اظهار کرد: این پروژه تا وسعت ۳۰ هکتار ادامه خواهد داشت و به صورت فازبندی عملیاتی شده و تقدیم شهروندان محترم می‌شود.

شهین‌باهر همچنین با اشاره به اینکه جنوب غرب تبریز در حوزه فضای سبز ظرفیت توسعه بیش از این را داشته و از سوی دیگر به لحاظ صنعتی بودن ضروریست توجه ویژه ای به آن شود، اظهار امیدواری کرد که برای حفظ و نگهداری این باغات در این دوره و دوره‌های بعدی شهرداران تلاش کرده و همت بلندی برای توسعه این پروژه در دوره‌های بعدی نیز وجود داشته باشد.

شهردار تبریز تاکید کرد: توسعه سرانه فضای سبز، افزایش کیفیت زندگی شهروندان و توجه به سلامت آن‌ها از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری بوده و توسعه فضای سبز در این دوره بیش از فعالیت‌های عمرانی اهمیت داشته و مورد توجه قرار دارد.

در این بازدید شهرام دبیری رئیس شورای شهر تبریز، محمد علی سلیمی شهردار منطقه هفت، یعقوب غیور معاون خدمات شهری و اجرایی منطقه، نادر خیردوست معاون فنی عمرانی و صالحی مدیر املاک حضور داشته و به بررسی ابعاد مختلف باغات لاله پرداختند.