ضرورت تولید فیلم از دوران زندگی شهیدان باکری و تجلایی
ضرورت تولید فیلم از دوران زندگی شهیدان باکری و تجلایی
مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی بر ضرورت تولید فیلم از زندگی شهیدان باکری و تجلایی تاکید کرد و گفت: فیلمی قابل عرضه از این شهیدان نداریم.

به گزارش عصرتبریز، مرتضی صفری ظهر امروز یک شنبه در آئین آغاز رسمی سریال جلال ۲ در تبریز، اظهار داشت: سریال جلال ۲ به صورت ویژه به زندگی سه شخصیت بزرگ اوایل انقلاب، آیت‌الله قاضی طباطبایی، آیت‌الله مدنی و شهید علی تجلایی در تبریز می‌پردازد.

وی ادامه داد: امروز در برابر جنگی فرهنگی و رسانه‌ای قرار گرفته‌ایم که هویت و گذشته ما را هدف قرار داده است.

صفری ابراز داشت: تبریز و آذربایجان در طول تاریخ استبداد ستیزی خود را به نمایش گذاشته‌اند، بخصوص سه دوره مقاومت در برابر روس‌ها و یا خود جنگ تحمیلی که سرداران رشید بسیاری را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

وی در ادامه بر ضرورت تولید فیلم فاخر از دوران زندگی شهیدان باکری و تجلایی تاکید کرد و گفت: بعد از ۴۰ سال از انقلاب، یک فیلم قابل عرضه از این شهیدان نداریم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه میراث فرهنگی و معنوی یک کشور اگر آسیب ببینید، همه امور آن آسیب می‌بیند، افزود: کار امروز صدا و سیما ممانعت از گم‌شدن تاریخ هزار ساله آذربایجان است.

وی خاطرنشان کرد: سریال جلال ۱ با اقبال عمومی مواجه شد که برای اولین بار در تاریخ صدا و سیما سه شبکه ملی، بین‌المللی و استانی به صورت همزمان این سریال را پخش کردند.

صفری گفت: در فصل دوم این سریال که از ۲۲ بهمن سال ۵۷ شروع و تا سال ۶۲ ادامه دارد، نقش تبریز و آذربایجان در آن دوره را به نمایش می‌گذارد. در این پروژه تمام تلاش بر استفاده از بازیگران بومی است. این پروژه در خوزستان، موزه عبرت تهران و تبریز تصویر برداری می‌شود.