جوانان را باید حفظ کنیم
جوانان را باید حفظ کنیم
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: باید جوانان را حفظ کنیم و اگر از مهاجرت جوانان به تهران ناراحت می‌شویم، باید زمینه را در استان برایشان فراهم کنیم.

به گزارش عصرتبریز، سورنا ستاری روز سه‌شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: من ابتدا فکر می‌کردم که توسعه فقط سخت افزاری است، بعد فهمیدم توسعه باید نرم‌افرازی باشد، اما الان می‌بینیم که توسعه باید از مسیر فرهنگ باشد، در واقع این فرهنگ است که اقتصاد دانش بنیان را می‌سازد.

وی به تغییراتی که از زمان اولین سفرش به آذربایجان‌شرقی تا کنون اتفاق افتاده است، اشاره کرد و گفت: از آن زمان تاکنون چیزهای زیادی عوض شده است و اقتصاد و سرمایه‌، چیزی است که در مغز جوانان وجود دارد.

ستاری در رابطه با اشتباهات صورت گرفته در بحث آموزش و تحصیل جوانان نیز بیان کرد: وظیفه دانشگاه حل مسایل مردم است. نباید کار به جایی کشیده می‌شد که جوان بعد از سال‌ها درس خواندن بجای حل مشکلات کشور، پشت در اتاق آقای استاندار در انتظار استخدام باشد.

به نقل از ایسنا، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تاکید کرد: مشکل اصلی ما در علوم انسانی بحث‌ تجاری سازی است. ما می‌توانیم کتاب بنویسیم و کتابخانه‌هایمان را از کتاب پر کنیم، اما فرزندانمان فیلم‌های خارجی ببینند و یا سرگرم بازی‌های خارجی باشند، بنابراین باید فرهنگ کشور را در شرکت‌های دانش بنیان توسعه‌ دهیم.

ستاری در پایان ضمن تقدیر از سخنان امام جمعه تبریز، بیان کرد: این نگاه شما مسئولیت ما را سنگین می‌کند و مطمئن هستم، اتفاقات خوبی بعد از این سفر رخ خواهد داد. البته باید توجه کنیم که زایش فرهنگ باید از داخل جامعه باشد. دولت می‌تواند زیرساخت‌ها را درست کند.