افتتاح کارخانه تعمیق ساخت داخل شرکت شیمی پژوهش صنعت
افتتاح کارخانه تعمیق ساخت داخل شرکت شیمی پژوهش صنعت
کارخانه تعمیق ساخت داخل شرکت شیمی پژوهش صنعت افتتاح و همزمان کلنگ احداث مرکز نوآوری و شتابدهی ساخت داخل این شرکت در شهرک صنعتی شهید قاسم سلیمانی (تبریز۴) به زمین زده شد.

به گزارش عصرتبریز، در جریان سفر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به تبریز کارخانه تعمیق ساخت داخل شرکت دانش‌بنیان شیمی پژوهش صنعت برای توسعه بومی‌سازی صنایع سلولزی، معدنی، نفت و گاز در فضایی به وسعت ۲۷ هزار مترمربع به بهره‌برداری رسید.

همچنین مرکز شتابدهی و نوآوری در ساخت داخل این شرکت دانش‌بنیان با همکاری پارک علم و فناوری و حمایت معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست‌جمهوری کلنگ‌زنی شد.

مهندس حبیب‌زاده، عضو هیئت مدیره این شرکت گفت: با راه‌اندازی اولیه این کارخانه تاکنون دو هزار و ۲۰۰ تن انواع ماشین‌آلات تولید شده که این رقم در سال آینده به ۱۰ هزار تن می‌رسد.

وی افزود: در این کارخانه تجهیزات مربوط به صنایع کاغذ سازی، مواد معدنی، نفت و گاز، تصفیه فاضلاب و صنایع دیگر که تاکنون وارداتی بودند تولید می‌شود و با تلاش‌هایی که صورت گرفته در آینده نزدیک این ماشین‌آلات به کشورهای منطقه صادرات خواهد شد.

حبیب‌زاده ادامه داد: هم‌اکنون سفارشات شرکت‌های فولادی، معدنی و شرکت‌های کاغذ سازی توسط این شرکت در حال تولید هستند که گامی بزرگ در جهت خودکفایی این صنایع است و نیاز کشور را از وابستگی به خارج و جلوگیری از خروج ارز برآورده می‌کند.