بستری ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل
بستری ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل
اردبیل - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا و فوت نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، شهرام حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۱ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۳۱ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با ابراز تأسف از فوت یک نفر بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در استان اردبیل، بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۲۰ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۰ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی با تقدیر از فعالیت شبانه‌روزی جامعه پزشکی و کادر درمان، آمار کل بهبود یافتگان کرونا در استان اردبیل را ۶ هزار و ۸۸۹ نفر عنوان کرد و گفت: بهبود یافتگان می‌توانند پس از طی یک ماه بهبودی با مراجعه به مراکز درمانی با اهدای پلاسمای خود در بهبودی بیماران مبتلا به کرونا کمک مؤثری ارائه دهند.

حبیب‌زاده با تاکید بر اینکه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم ملی و همکاری همه دستگاه‌ها و آحاد جامعه است، گفت: مردم باید با رعایت نکات بهداشتی، از انتشار و تکثیر این ویروس جلوگیری کرده و با کادر درمان همکاری کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در بخش دیگری از سخنانش به توصیه بهداشتی در خصوص استفاده از وسایل نقلیه عمومی اشاره کرد و گفت: در صورت داشتن تب و سرفه مطلقاً از وسایط حمل و نقلیه عمومی استفاده نشود و در هنگام استفاده از این وسایل، استفاده از ماسک و فاصله یک متری خود با شهروندان دیگر حتماً رعایت شود.