کانال‌ها و آبروهای سطح تبریز به صورت اساسی لایروبی شد
کانال‌ها و آبروهای سطح تبریز به صورت اساسی لایروبی شد
معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز از لایروبی اساسی کانال‌ها و آبروهای سطح شهر تبریز خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، محمدرضا قربانیان تبریزی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در آستانه بارش‌های پاییزی، نیروهای تلاشگر خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری تبریز به صورت اساسی کانال‌ها و آبروهای سطح شهر را لایروبی و پاکسازی کرده‌اند و پاکسازی و لایروبی برخی کانال‌های فرعی نیز در دستور کار این نیروها قرار دارد.

وی افزود: از روزهای اول سال و به صورت مستمر برنامه لایروبی، پاکسازی و لجن‌کشی از کانال‌های سرپوشیده و روباز و همچنین آبروهای سطح شهر در دستور کار روزانه نیروهای خدمات شهری قرار دارد.

وی تاکید کرد: بر اساس گزارش معاونت‌های خدمات شهری در مناطق مختلف شهر، در آستانه فصل بارش و در راستای تسهیل انتقال رواناب‌های حاصل از بارندگی‌های فصلی و هدایت آب‌های سطحی در کلیه مناطق شهری تمامی کانال‌ها و آبروها پاکسازی و لایروبی شده است.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز در پایان سخنانش با اشاره به معضل رهاسازی و تجمع پسماند در برخی کانال‌ها، خاطرنشان کرد: گرفتگی کانال‌‎های شهری در زمان بارش اکثرا به دلیل رهاسازی پسماند در این کانال‌ها صورت می‌گیرد و در این خصوص از شهروندان انتظار داریم از رهاسازی پسماند در کانال‌ها و آبروها خودداری نمایند.