رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات ۸۰ درصد است
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات ۸۰ درصد است
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در ادارات استان نزدیک به ۸۰ درصد است.

به گزارش عصرتبریز، علیار راستگو امروز در جلسه نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در آذربایجان‌شرقی با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار داشت: متاسفانه تا به امروز هیچ درمانی برای بیماری کووید ۱۹ کشف نشده و رعایت بهداشت فردی و پروتکل‌های بهداشتی، تنها راهکار برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تامین سلامت مردم، اصلی‌ترین دغدغه ما در شرایط فعلی است و با هر شخصی که امنیت جانی مردم و جامعه را به خاطر اندازد برابر با ضوابط و مقررات برخورد می‌کنیم.

راستگو با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در ادارات استان نزدیک به ۸۰ درصد است، ادامه داد: این آمار، قابل قبول نیست و باید ۱۰۰ درصد افراد شاغل در ادارات، نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اهتمام جدی داشته باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی در همین راستا عنوان کرد: بر اساس مصوبه ستاد کرونا نیز هرگونه ارائه خدمات به مراجعه کنندگان فاقد ماسک در ادارات ممنوع است و هر یک از مسئولان ادارات بر خلاف این مصوبه عمل کنند در برابر قانون پاسخگو خواهد بود.

راستگو نسبت به کاهش حساسیت مردم استان نسبت به بیماری کرونا و کاهش نسبی رعایت پروتکل های بهداشتی انتقاد کرد و ادامه داد: از صدا و سیما و رسانه‌های استانی انتظار داریم فعالیت‌های آگاهسازی و پیشگیرانه خود با محوریت بیماری کووید ۱۹ را افزایش دهند.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود خواستار انتشار وضعیت بیماران بستری و مبتلا به کرونا در صدا و سیما و سایر رسانه‌های استان شد و عنوان کرد: ملاحظات مربوط به جلوگیری از انتشار چهره بیماران نیز باید مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد.

دانشگاه علوم پزشکی و نظام پزشکی تبریز نیز در این جلسه به بیان گزارش عملکرد میدانی خود از نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مطب پزشکان و تعدادی از اصناف پرخطر پرداختند.