ویژه برنامه‌های شبکه سهند برای روزهای پایانی ماه صفر
ویژه برنامه‌های شبکه سهند برای روزهای پایانی ماه صفر
صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی برنامه‌های ویژه‌ای برای ایام سوگواری رحلت پیامبر اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) تدارک دیده است.

به گزارش عصرتبریز، مرتضی صفری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: شبکه سهند ویژه برنامه صبحگاهی “پیام آوران صلح” را در سالروز شهادت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) از ساعت ۱۰ صبح به مدت ۱۲۰ دقیقه و ویژه برنامه شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع) را از ساعت ۸:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه به روی آنتن خواهد برد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در این برنامه‌ها با دعوت از کارشناسان مذهبی، مداحین و شاعران اهل بیت(ع) زندگی سراسر خیر و برکت نبی مکرم اسلام در مراحل مختلف کودکی، جوانی، بعثت، رسالت و در نهایت رحلت جانگداز ایشان بررسی می‌شود.

وی افزود: در این برنامه‌ها به موضوع و شرایط جامعه در دوران امامت امام حسن مجتبی(ع) و حضرت ثامن‌الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) و تاثیرگذاری تصمیمات ایشان در رفتار با حکام و خلفای معاصر در مانایی و ماندگاری مکتب اسلام پرداخت می‌شود.

صفری ادامه داد: شبکه سهند، ویژه برنامه شبانگاهی “هیئت” را از پنجشنبه تا شنبه ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۲:۴۵ تقدیم مردم مومن و عزادار آذربایجان خواهد کرد. “صراط” عنوان دیگر ویژه برنامه این شبکه است که در دو قسمت از قاب دوربین‌های شبکه، میهمان خانه‌های مخاطبان می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: پخش زیارت پیامبر اکرم (ص) از بعید و “حسین عزاسی” از دیگر تمهیدات شبکه سهند در روز رحلت جانسوز نبی مکرم اسلام شمرده می‌شود.

وی یادآور شد: شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان‌شرقی نیز در این ایام ضمن پرداخت در برنامه‌های روتین، ویژه برنامه “سونمز گونش” را در دو بخش صبحگاهی و عصرگاهی در روز رحلت آخرین پیامبر خدا صلی الله علیه و آله والسلم و دومین امام شیعیان به ترتیب از ساعت ۹:۰۰ به مدت ۱۲۰ دقیقه و از ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۱۵۰ دقیقه تولید و تقدیم شنوندگان خواهد کرد.

صفری افزود: در سالروز شهادت غریبانه امام رضا علیه السلام هم برنامه “غربت گونشی” در دوب خش صبح و عصر از رادیو شنیده خواهد شد. در این ویژه برنامه‌ها علاوه بر بررسی تاریخی و قرآنی ۲۳ سال دوران بعثت پیامبر(ص)، بررسی شأن و مقام پیامبر(ص) و امام دوم شیعیان، سیره نورانی پیامبر و دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت با حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه، ارتباط مستقیم با شهرهای مقدس مشهد و قم و دیگر مراکز استانی صدا و سیما برقرار و شنوندگان رادیو آذربایجان‌شرقی در حال و هوای معنوی این شهرها قرار خواهند گرفت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: رادیو برون مرزی آذربایجان‌شرقی نیز در روزهای پایانی صفر ویژه برنامه‌های مشکات، قیزیل سقاخانا، عائله، شناور و ماتملی مدینه و نمایش رادیویی آهو را برای مخابان خود در جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز پخش خواهد کرد.

وی گفت: معاونت فضای مجازی هم در این ایام با تولید و انتشار محتواهای گوناگون در قالب‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی در کنار مخاطبان خود خواهد بود.