دلیل افزایش قیمت گوشت عدم تعیین نرخ دام زنده است
دلیل افزایش قیمت گوشت عدم تعیین نرخ دام زنده است
مدیرعامل کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز گفت: دلیل اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز مربوط به عدم تعیین قیمت دام زنده از سوی نهادهای مرجع است.

به گزارش عصرتبریز، کریم قدرتی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه طی روزهای اخیر و به دنبال افزایش قیمت سایر اقلام مصرفی و مورد نیاز مردم، قیمت گوشت قرمز نیز در آذربایجان‌شرقی و به خصوص تبریز افزایش یافت که در تلاش هستیم با رایزنی و تشکیل جلسات فوری با ستاد تنظیم بازار و نیز صنوف مربوطه مانع از افزایش قیمت‌ها شویم.

وی افزود: طی هفته‌های اخیر کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز به عنوان بزرگترین و مجهزترین کشتارگاه آذربایجان‌شرقی و شمال‌غرب کشور بارها خواستار تعیین نرخ دام زنده سبک و سنگین از سوی مراجع ذی‌صلاح شده است که متأسفانه تاکنون در این خصوص اقدامی صورت نگرفته است.

قدرتی با بیان اینکه توزیع گوشت قرمز در تبریز و کشتار روزانه دام سبک و سنگین در این مجموعه طبق روال روزها و ماه‌های قبل همچنان ادامه دارد، یادآور شد: در این زمینه علاوه بر نهادهای نظارتی، نیروهای بازرسی کشتارگاه صنعتی تبریز بر نحوه توزیع گوشت قرمز در سطح شهر نظارت کامل دارند.

وی با تاکید بر اینکه گران‌فروشی گوشت قرمز باید توسط نهادهای مسئول پیگیری و با آن برخورد شود، از برگزاری نشست مشترک بین کشتارگاه صنعتی، سازمان صمت و اتحادیه قصابان تبریز جهت بررسی ابعاد مختلف گران‌تر شدن قیمت گوشت قرمز خبر داد.