۵۰ ایستگاه کتاب در مجتمع‌های مسکونی احداث می‌شود
۵۰ ایستگاه کتاب در مجتمع‌های مسکونی احداث می‌شود
شهردار تبریز از احداث ۵۰ ایستگاه کتاب در مجتمع‌های مسکونی و تأمین مستمر کتاب‌های آن‌ها خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر ظهر امروز در حاشیه آیین رونمایی از ایستگاه کتاب در مجتمع فردوس گفت: یکی از شاخص‌های پیشرفت جوامع کتابخوانی و مطالعه است که متأسفانه میانگین آن در شهر و کشور ما پایین است.

او افزود: حوزه فرهنگی یکی از مهمترین حوزه‌هایی است که شهرداری تبریز در کنار سایر دستگاه‌ها فعالیت جدی در آن دارد و تلاش داریم سرانه مطالعه و کتابخوانی در شهر را افزایش دهیم.

شهین‌باهر گفت: بدین منظور ایستگاه‌های کتاب را در مجتمع‌های مسکونی نصب کرده و کتاب‌های آن را به صورت مستمر شارژ می‌کنیم.

شهردار تبریز با اشاره به تعداد ایستگاه‌های کتاب در مجتمع‌های مسکونی اظهار داشت: سعی داریم در قدم اول در ۵۰ مجتمع مسکونی این کتابخانه سیار را افتتاح کنیم و در ادامه این کار را به تمامی مجتمع های مسکونی شهر تسری دهیم.

او اضافه کرد: این کتابخانه‌ها می‌تواند انگیزه‌ای برای ساکنین مجتمع‌های مسکونی برای افزایش مطالعه باشد که تأثیر مهم در زندگی و روابط اجتماعی ما دارد.

شهین‌باهر با اشاره به موضوع کتاب‌های ارائه شده در ایستگاه‌های کتاب نیز گفت: کتاب‌های ارائه شده در این ایستگاه‌ها بیشتر عمومی و متناسب برای سنین مختلف است که تلاش کرده‌ایم کتاب‌های جامعی باشند.

او افزود: کتابهایی با موضوعات فرهنگ شهرنشینی و حقوق شهروندی نیز ارائه شده است که علاقمندان می‌توانند مورد مطالعه قرار دهند.