شرکت‌های هواپیمایی ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما مسافر سوار کنند
شرکت‌های هواپیمایی ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما مسافر سوار کنند
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: شرکت‌های هواپیمایی مکلف هستند از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما برای سوار کردن مسافران استفاده کنند.

به گزارش عصرتبریز، رامین آذری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در راستای عمل به پروتکل‌های بهداشتی، شرکت‌های هواپیمایی مکلف هستند از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما برای سوار کردن مسافران استفاده کنند.

وی افزود: این اقدام به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در داخل هواپیما برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در عمل به تصمیمات ستاد کرونا انجام می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی با اشاره به اقدامات انجام شده در فرودگاه‌های استان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، بیان کرد: در این راستا تمام سطوح داخلی، امکانات و تجهیزات مورد استفاده در داخل ترمینال‌های فرودگاه تبریز و سهند روزانه و در چندین نوبت ضدعفونی می‌شود.

وی گفت: علاوه بر نصب استیکرهای رعایت فاصله اجتماعی در فرودگاه‌های استان، «ناظران سلامت» مستقر در فرودگاه‌ها نیز بر چگونگی رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در فرودگاه‌ها نظارت می‌کنند.

آذری، از مردم خواست برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی از حضور در فرودگاه‌های استان برای بدرقه و استقبال از مسافران خودداری و مسافران نیز دستورالعمل‌های بهداشتی را در داخل فرودگاه‌ها و داخل هواپیما رعایت کنند.