تعطیلی موزه‌های تبریز تا ۲۳ آبان ماه سال جاری
تعطیلی موزه‌های تبریز تا ۲۳ آبان ماه سال جاری
فرماندار شهرستان تبریز از تعطیلی موزه و باغ موزه‌های تبریز تا ۲۳ آبان ماه سال جاری در راستای مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، بهروز مهدوی عصر امروز در جلسه هماهنگی تیم نظارت بر محدودیت‌های جدید کرونایی شهرستان تبریز با اشاره به اعمال محدودیت‌ها در راستای مقابله با شیوع کرونا، گفت: از امروز محدودیت‌های جدید در شهرستان تبریز تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ آبان اعمال خواهد شد که به دنبال آن ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی از شهرستان ممنوع و با افراد متخلف با اعمال جریمه و توقیف خودرو برخورد خواهد شد.

او در ادامه با بیان اینکه بخش دیگری از محدودیت‌های کرونایی شهرستان تبریز از روز چهارشنبه ۱۴ آبان ماه اعمال می‌شود که با تعطیلی موزه‌ها و باغ موزه‌ها همراه خواهد بود، افزود: پیرو اعمال محدودیت‌های جدید بر گروه‌های شغلی ۳ و ۴، از روز چهارشنبه ۱۴ لغایت ۲۳ آبان ماه سال جاری تمامی موزه‌ها و باغ موزه‌های شهرستان تبریز تعطیل خواهد بود.

فرماندار شهرستان تبریز همچنین از اعمال محدودیت‌های فعالیت به واحدهای پذیرایی و گردشگری خبر داد و گفت: از روز چهارشنبه ۱۴ آبان واحدهای پذیرایی و گردشگری شهرستان تبریز نیز می‌بایست با ۵۰ درصد ظرفیت فضا به فعالیت خود ادامه دهند که در صورت عدم رعایت ضوابط پس از اخطار کتبی اولیه تا پایان بیماری کرونا به صورت خدمات بیرون بر فعالیت خواهند داشت، همچنین در صورت تداوم تخلف واحد مورد نظر پلمپ خواهد شد.

سید رامین اسبقی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تبریز نیز در این جلسه با تاکید به اینکه تیم‌های نظارتی مقابله با کرونا این اداره به صورت مستمر در حال بررسی روند فعالیت واحدهای اقامتی و گردشگری هستند، گفت: از نخستین روزهای سال جاری تیم‌های نظارتی اداره کل میراث فرهنگی استان به صورت مستمر از واحدهای اقامتی و تأسیسات گردشگری بازدید می‌کنند که در این راستا فعالان حوزه گردشگری شهرستان نیز با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

اسبقی اظهار داشت: براساس اعمال محدودیت‌های جدید در روند فعالیت واحدهای پذیرایی و گردشگری، تیم نظارتی این اداره کل نیز به نظارت‌های مستمر خود طی روزهای مذکور ادامه و با متخلفان به صورت جدی برخورد خواهند کرد.