در‌های وادی رحمت تبریز بسته شد
در‌های وادی رحمت تبریز بسته شد
مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری تبریز گفت: در پی وخامت شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر ناشی از آن، تمام راه‌های دسترسی به وادی رحمت تبریز مسدود شد.

به گزارش عصرتبریز، فرخ جلالی با اشاره به تصمیمات ستاد پیشگیری از کرونا در شهرداری تبریز افزود: با توجه به حجم بالای اموات کرونایی و نیز ایجاد ازدحام ناشی از تشییع و تدفین، محدوده وادی رحمت یکی از کانون‌های خطرناک شیوع این بیماری به شمار می آید.

وی ادامه داد: به منظور ممانعت از ایجاد خطر برای شهروندان و پرسنل زحمتکش این مجموعه، از امروز ضمن ایجاد محدودیت های شدید، تمام راه‌های دسترسی به وادی رحمت مسدود شده است.

جلالی با اشاره به اینکه برای انجام تشریفات نماز میت، تشییع و تدفین، فقط بستگان درجه یک اموات اجازه حضور در وادی رحمت را خواهند داشت تصریح کرد: برای هر متوفی، فقط سه خودرو با کارت ویژه تردد حامل بستگان درجه یک مجاز به حضور در وادی رحمت هستند.

به گفته وی، بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری از کرونا، تمام مراسمات مربوط به متوفیان شامل ترحیم، چهلم، یادبود و سالگرد در وادی رحمت و حتی سطح شهر تبریز ممنوع شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری تبریز با تاکید بر اینکه تمام محدودیت های اعمال شده با هدف تامین سلامت شهروندان اتخاذ شده است گفت: با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی با هرگونه تجمع در وادی رحمت برخورد خواهد شد.