تکذیب هدف‌ گیری رئیس جمهور آذربایجان از سوی تک تیرانداز ایرانی
تکذیب هدف‌ گیری رئیس جمهور آذربایجان از سوی تک تیرانداز ایرانی
فرماندار شهرستان خداآفرین در واکنش به تصاویر ادعایی هدف‌گیری علی اف از سوی تک تیرانداز ایرانی در نزدیکی پل خداآفرین گفت: تصاویر منتشر شده مربوط به دوربین دستی بوده که توسط یک فرد عادی منتشر شده است.

به گزارش عصر تبریز، روز گذشته الهام علی اف، رییس جمهور آذربایجان به همراه همسرش از مناطق آزاد شده قره باغ در مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان بازدید کرد.

علی اف و مهربان علی اوا که لباس فُرم نظامی بر تن داشتند در آن سوی ارس و در کنار پل تاریخی خداآفرین که به حسرت کورپوسو معروف است عکس یادگاری گرفتند.

علی اف حتی در این بازدید با اشاره به ارس، آن را مرز دوستی ایران و آذربایجان خواند.

همزمان با حضور رییس جمهور آذربایجان در نزدیکی پل خداآفرین برخی رسانه های وابسته به جریان ایرانشهری و تفرقه افکن با انتشار تصاویر جنجالی مدعی شدند رییس جمهور آذربایجان و همسرش در تیررس و شعاع هدف‌گیری دوربین تک تیراندازان ایران بوده اند.

تک تیرانداز ایرانی و علی اف

این خبر در رسانه های جمهوری آذربایجان و ترکیه و حتی روسیه نیز بازتاب گسترده ای داشت. برخی رسانه های رسمی ترکیه و آذربایجان بدون بررسی صحت و سقم آن به ایران تاخت کرده و حتی خواستار احضار سفیر ایران شدند!

فرماندار خداآفرین در واکنش به این شایعات گفت: نیم ساعت قبل از حضور رئیس جمهور الهام علی اف در منطقه بودم، نیروهای مرزبانی نیز حضور داشتند و منطقه را رصد میکردند.

علی امیری راد اضافه کرد: تصاویری که در برخی رسانه ها و فضای مجازی منتشر و ادعا شده مربوط به دوربین سلاح جنگی است را قطعا تکذیب میکنم.

وی گفت: عکاس یک فرد عادی بوده که با دوربین دستی این تصاویر را گرفته است.

فرماندار خداآفرین یادآور شد: کشور هایی که از روابط دوستانه دو کشور دوست و همسایه ایران و آذربایجان راضی نبودند به این شایعه دامن زدند.