صدور مجوز افتتاح آزادراه تبریز- سهند منوط به رعایت اصول ایمنی
صدور مجوز افتتاح آزادراه تبریز- سهند منوط به رعایت اصول ایمنی
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: به منظور حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم تنها به شرط رعایت شاخص‌های احداث آزادراه و مسائل ایمنی اجازه افتتاح آزادراه تبریز- سهند داده خواهد شد.

به گزارش عصر تبریز، موسی خلیل‌اللهی با بیان اینکه خوشبختانه پس از سال‌ها آزادراه تبریز – سهند به بهره‌برداری خواهد رسید، اظهار داشت: البته احداث یک آزادراه مبنی بر رعایت شاخص‌هایی بوده که باید رعایت شود و متاسفانه تاکنون اصول مد نظر در این پروژه رعایت نشده است.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: بر اساس مکاتبات انجام شده با استانداری آذربایجان‌شرقی در صورتی که مسائل ایمنی و شاخص.های مدنظر در احداث آزادراه رعایت نشود، اجازه افتتاح و بهره‌برداری از آن داده نخواهد شد.

وی ادامه داد: متاسفانه خاطره خوبی از احداث برخی پروژه‌های راه‌سازی در استان از جمله اتوبان شهید کسایی که در طول ۱۷ کیلومتر اتوبان خروجی‌های متعددی ایجاد شده و این موضوع عامل افزایش تصادفات و تصرف اراضی ملی شده در اذهان عمومی نمانده است.

خلیل‌اللهی تأکید کرد: با توجه به این مسئله و برای حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم تنها به شرط رعایت شاخص‌های احداث آزادراه و مسائل ایمنی اجازه افتتاح آزادراه تبریز- سهند داده خواهد شد.