اختصاص زمین برای احداث ساختمان خیریه فرزندان رحمت
اختصاص زمین برای احداث ساختمان خیریه فرزندان رحمت
شهردار تبریز از اختصاص قطعه زمینی به موسسه خیریه فرزندان رحمت به منظور احداث ساختمانی برای ساماندهی و نگهداری کودکان کار و خیابانی خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر در بازدید از مرکز خیریه فرزندان رحمت اظهار داشت: با توجه به اینکه مکان فعلی این خیریه استیجاری بوده و بخشی از هزینه‌های آن برای پرداخت اجاره ماهانه صرف می‌شود، و نیز در راستای ایجاد مرکزی استاندارد برای نگهداری کودکان کار و خیابانی در تبریز، با نظر مثبت اعضای محترم شورای اسلامی شهر، مقرر شد محلی بدین منظور اختصاص داده شود.

او تصریح کرد: این مرکز در خصوص ساماندهی کودکان کار و خیابانی به خوبی فعال بوده و وقتی به برندهایی مثل «تبریز شهر بدون گدا» و تبریز شهر «بدون کودک کار و خیابانی» می‌بالیم، همگی در سایه زحمات این عزیزان است.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: امیدواریم در سایه این تلاش‌ها شاهد روزی باشیم که تمام کودکانی که در حوزه‌های مختلف آسیب دیده و مجبور به فعالیت به عنوان کودک کار و کودک خیابانی هستند، به خانه‌های خود بازگشته و شاهد روزی باشیم حتی یک نفر کودک کار و خیابانی وجود نداشته باشد.

انجمن خیریه فرندان رحمت وابسته به اداره کل بهزیستی آذربایجان‌‌شرقی با هدف ساماندهی کودکان کار و خیابانی و به عنوان تنها مرکز شبانه‌روزی نگهداری کودکان کار و خیابانی در کشور فعالیت می‌کند.

انجمن خیریه فرزندان رحمت، تنها مرکز ساماندهی و نگهداری از کودکان کار و خیابانی در آذربایجان‌شرقی است.