ایجاد کارگزاری ارزیاب دانش‌بنیان در آذربایجان‌شرقی
ایجاد کارگزاری ارزیاب دانش‌بنیان در آذربایجان‌شرقی
نخستین کارگزار ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان در استان آذربایجان‌شرقی آغاز به کار کرد.

به گزارش عصرتبریز، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، شرکت دانش‌بنیان پیشگامان علم و فناوری عصر تدبیر از شرکت‌های مستقر در این پارک علم و فناوری، از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان کارگزار ارزیاب شرکت‌های دانش‌بنیان استان انتخاب شد.

واعظی افزود: با تعیین کارگزاری شرکت‌های دانش‌بنیان در استان، از این پس متقاضیان راه‌اندازی این شرکت‌ها می‌توانند از طریق این کارگزاری ارزیابی و تایید صلاحیت شوند.

وی با اشاره به فعالیت ۲۸ کارگزار ارزیاب شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: تاکنون به علت نبود کارگزار ارزیاب شرکت‌های دانش‌بنیان در استان، متقاضیان تاسیس این شرکت‌ها مجبور بودند امور مربوط به این کار را در یکی از استان‌های همجوار انجام دهند که همین مسئله فرایند توسعه موسسات دانش‌بنیان در استان را با مشکل مواجه کرده بود.

وی در همین حال به روند ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان را در استان رو به رشد خواند و افزود: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در استان پارسال با ۶۰ درصد افزایش به ۱۴۸ واحد رسید و هم‌اکنون نیز ۱۶۸ شرکت دانش‌بنیان نوپا و تولیدی در استان فعال است.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی به فعالیت بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود ظرفیت‌های استان در حوزه علم و فناوری، سهم استان از مجموع این شرکت‌ها کمتر از سه درصد است که باید موسسات و شرکت‌های دارای صلاحیت استان برای تبدیل شدن به دانش‌بنیان همت کنند.

وی یادآور شد: شرکت‌ها در صورت دانش‌بنیان شدن می‌توانند از معافیت‌های متنوع مالیاتی، گمرگی، بیمه‌ای، خدمات توانمندسازی، مشاوره ای و تامین مالی و تسهیلات بانکی حمایتی برخوردار شوند.