مصاحبه‌ای که برای مدیرعامل ماشین گران تمام شد!
مصاحبه‌ای که برای مدیرعامل ماشین گران تمام شد!
مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی با تصمیم هیات مدیره این باشگاه برکنار شد.

به گزارش عصرتبریز، صبح امروز جلسه فوق‌العاده هیات مدیره باشگاه ماشین‌سازی تبریز برگزار و در پایان این جلسه از زحمات سید محمد علوی تقدیر شده و پایان همکاری مدیرعامل این باشگاه اعلام شد.

به دنبال برکناری سیدمحمد علوی، اعضای هیات مدیره باشگاه ماشین‌سازی در جلسه بعدی مدیرعامل جدید را معرفی خواهند کرد.

لازم به ذکر است که ماشین‌سازی از ابتدای فصل تاکنون یک‌بار تغییر سرمربی داده و نتایج ضعیفی به دست آورده که موجب شده این تیم قعرنشین لیگ برتر باشد.

این اتفاق در حالی رخ داد که ساعتی پیش یک مصاحبه تند از علوی در خبرگزاری ایرنا منتشر شده بود. متن این مصاحبه را در ادامه بخوانید:

سیدمحمد علوی با بیان اینکه پس از برگزاری بازی ماشین‌سازی با سپاهان در باشگاه حضور نداشته است، اظهار داشت: متاسفانه شرایطی در باشگاه ماشین‌سازی حاکم شده است که قابل بیان و تحلیل نیست و آنچه که مرا وادار کرد در این خصوص با ایرنا صحبت کنم، اعتماد و اعتقاد به راستگوئی و انتشار اخبار موثق از این رسانه است.

وی افزود: بنده به عنوان یکی از اعضای خانواده بزرگ باشگاه ماشین‌سازی که در این تیم بزرگ شده، بازی کرده و مدیریت کرده است، با جرات اعلام می‌کنم که مالک محوری در این مجموعه، ضربات سخت و جبران‌ناپذیری به پیکره فوتبال آذربایجان می‌زند که در این میان بزرگ‌ترین لطمه به قدیمی‌ترین تیم آذربایجان وارد می‌شود.

علوی با بیان اینکه جلوگیری از ورود صدا و سیما به بازی ماشین‌سازی و نفت مسجد سلیمان مهمترین عامل بروز حواشی در باشگاه ماشین‌سازی بود، اضافه کرد: در حالی که این بازی قرار بود روز ۸ دی ماه برگزار شود، شخص بهداد بیات به عنوان نماینده تام‌الاختیار زنوزی در باشگاه، از بنده درخواست کرد تا نامه ای مبنی بر ممنوعیت ورود دوربین‌های تلویزیونی به صدا و سیما ارسال کنم که با پاسخ منفی من مواجه شد و اعلام کردم این اقدام درستی نیست و باید جوابگوی نهادهای بالاتر باشیم.

وی ادامه داد: اما با اصرار وی، بنده نامه ای با همان مضمون نوشته و به صدا و سیما ارسال کردیم که متعاقب آن بازی به دلیل بارش برف، لغو و به روز نهم دی ماه موکول شد که سپس با توجیهات من، بیات اعلام کرد نامه ای برای کن لم یکن کردن نامه اولی به مراجع مرتبط زده شود که همین‌گونه شد، اما در کمال تعجب راس ساعت ۱۱ که برای برگزاری بازی  به ورزشگاه بنیان دیزیل رفته بودم، با تماس مسئولان صدا و سیما، متوجه جلوگیری از ورود تیم‌های فیلمبرداری شدم.

علوی با بیان اینکه بیات در پاسخ به وی، گفته بود تصمیم از سوی مالک باشگاه بوده است و ما در این زمینه مسئولیتی نداریم، افزود: پس از این وقایع مقامات باشگاه به جلسه‌ای در استانداری فرا خوانده شدند که به دلیل حضور بیات در ان نشست، من در جلسه حاضر نشدم.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از برگزاری جلسه در استانداری آذربایجان‌شرقی، از طریق مدیر اجرایی باشگاه به من از قول بیات اطلاع داده شد که از سمت خود استعفا بدهم که از این تصمیم بسیار ناخرسند شده و پس از بازی با سپاهان به سراغ آن فرد رفته و گفتم چرا درخواست استعفای مرا از کانال‌های دیگر اعلام می کنید و اگر دلیل خاصی برای این موضوع  وجود دارد، اعلام کنید تا تصمیم نهایی را بگیرم که در مقابل، بیات گفت: من خجالت می‌کشم به شما چنین درخواستی بدهم.

علوی با تاکید بر اینکه بدون اعلام دلایل از سوی مالک و نماینده وی در باشگاه ماشین‌سازی به هیچ عنوان از سمت مدیرعاملی استعفا نمی کنم، یادآوری کرد: اما به طور تلویحی از ۹ دی ماه در باشگاه حاضر نمی شوم تا آقایان مسایل را روشن کنند.

وی با اشاره به اینکه در بسته شدن تیم و آوردن سرمربی مستعفی ماشین‌سازی هیچ نقشی نداشته است، گفت: بر همین اساس اگر قصوری متوجه بنده است، باید از سوی کسی که درخواست استعفایم را داده است، اعلام شود و الا بنده کسی نیستم که به خاطر رفتارهای بی‌منطق عده‌ای، تحت تاثیر قرار بگیرم؛ همچنانکه سرمربی قبلی تیم تحت تاثیر قرار گرفت و استعفا داد، در حالی که اخراج شده بود.

پیشکسوت باشگاه ماشین‌سازی به حضور ۴۰ ساله‌اش در این تیم اشاره و اضافه کرد: اینکه انتظار داشته باشند بنده با حرف‌های نسجیده کناره‌گیری کنم، عبث است، چون من زندگی خود را فدای ماشین‌سازی کرده و کوچکترین چشمداشتی از این باشگاه نداشته‌ام.

علوی افزود: بعد از بازی مقابل نفت مسجدسلیمان، شخص بیات پیش من آمد و گفت بیاتلو نمی‌تواند در تیم کار خاصی انجام بدهد و باید برکنارش کنیم که به وی کفتم قبل از برکناری او باید گزینه‌های سرمربیگری را مشخص کرد و حتی پیشنهاد دادم از بین ساکت الهامی و فیروز کریمی یکی را انتخاب کنیم که این موضوع نیز بدون نتیجه‌ای مسکوت ماند.

وی با ابراز تاسف از اینکه باشگاه ماشین‌سازی تبریز دچار بحران‌های خود ساخته شده است، دلیل این امر را مالک محور بودن آن اعلام و اضافه کرد: متاسفانه اصول باشگاه‌داری در ماشین‌سازی به راحتی زیر پا گذاشته می‌شود.

به گفته علوی، پس از بازی ماشین‌سازی با سپاهان، این باشگاه بدون مدیر اداره می‌شود و هیچ اقدامی نیز برای روشن شدن وضعیت کنونی صورت نمی‌گیرد و آنگونه که اطلاع دارم شخص بیات نیز در تهران بوده و تاکنون به تبریز بازنگشته است.

وی اظهار داشت: از زمانی که در محل باشگاه حضور نداشته‌ام، تنها اقدام به امضای دو فقره‌نامه در ارتباط با تیم‌های پایه کرده‌ام تا مسایل مربوطه به بن بست نخورد.