اختصاص سهمیه ۵۰۰ واحدی اقدام ملی مسکن برای کارگران شهرداری
اختصاص سهمیه ۵۰۰ واحدی اقدام ملی مسکن برای کارگران شهرداری
شهردار تبریز گفت: از ۱۰هزار واحد مسکن ملی ۱۵۰۰ واحد به آذربایجان‌شرقی اختصاص یافته و درخواست داریم یک‌سوم سهم استان به کارگران شهرداری اختصاص یابد.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر در دیدار مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های مسکن کارگران ایران (اسکان) اظهار داشت: شهرداری تبریز در بحث کارگری و تأمین مسکن آنها پیشرو بوده به طوری که طرح «کلید به کلید» را در بافت حاشیه‌نشین شهر که بخش اعظم آن را قشر کارگر تشکیل می‌دهد، آغاز کرده است.

او افزود: شهرداری در این موضوع دنبال سود نبوده و درصدد تأمین مسکن قشر کارگر هستیم که با پیاده‌سازی این مدل، الگویی برای دیگر شهرهای کشور می‌شویم.

شهردار تبریز، با اشاره به اعلام رضایت مقام معظم رهبری از احداث ۱۷۰ واحد مسکونی در بافت حاشیه‌نشین شهر اعلام کرد: در دوره پنجم شورا نیز شهرداری تبریز با تصویب شورای شهر احداث تقریباً ۳ هزار واحد مسکونی را دستور کار دارد که دو مجتمع ۲۴۰ و ۶۰۰ واحدی، در دست اجرا بوده و عملیات اجرایی ۲ هزار واحد مسکونی دیگر نیز تا پایان سال آغاز می‌شود.

وی گفت: از ۱۰هزار واحد مسکن ملی ۱۵۰۰ واحد به آذربایجان شرقی اختصاص یافته و با توجه به خدمات وسیع شهرداری درخواست داریم حداقل یک‌سوم سهم استان به کارگران شهرداری اختصاص یابد.

شهردار تبریز با اشاره به ارائه پروانه ساخت رایگان برای نیمی از شهروندان تبریزی نیز گفت: شهردار ی تبریز وظیفه‌ای در حوزه مسکن ندارد، ولی ورود کرده و حداکثر تلاش خود را برای ارائه خدمات رایگان انجام می‌دهد که در همین راستا تقریباً برای نصف شهر تبریز که در بافت حاشیه، فرسوده و یا کم‌برخوردار شهر هستند، پروانه ساخت رایگان صادر می‌شود.

او با اشاره به کاهش سهم دولتی تبریز از بودجه ملی اذعان داشت: در گزارش‌هایی که به مرکز اعلام می‌شود، باید چهره واقعی تبریز از نظر میزان برخورداری نشان داده شود تا اعتبارات دولتی براساس واقعیت موجود تخصیص داده شود.