آغاز بازسازی عمارت کلاه فرنگی تبریز
آغاز بازسازی عمارت کلاه فرنگی تبریز
شهردار تبریز در خصوص عمارت کلاه فرهنگی باغشمال، گفت: این عمارت تاریخی به مرور زمان تخریب شده و اکنون ما قصد داریم آن را بازسازی کنیم.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین‌باهر در ادامه بازدیدهای دوره‌ای خود، امروز به همراه اعضای کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تبریز از پروژه های در حال اجرای شهرداری منطقه ۳ از جمله پارک باغشمال، تقاطع‌های غیرهمسطح شهدای ارتش و کمربندی میانی و نیز پارک سفیر امید بازدید کرد.

شهردار تبریز در حاشیه این بازدید با اشاره به برنامه‌های شهرداری جهت تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی، گفت: با انجام بازدیدهای دوره‌ای و هفتگی، در نظر داریم هم کیفیت و هم روند اجرایی پروژه‌ها را ارتقاء و سرعت بخشیم.

شهین‌باهر گفت: با اتخاذ تمهیدات ویژه تلاش می‌کنیم تا پروژه‌های عمرانی مناطق مختلف را به سرعت اجرا و تقدیم شهروندان کنیم.

او ادامه داد: لازم است که مردم و اعضای شورا از روند اجرای پروژه‌ها مطلع باشند و از طرفی مشکلاتی که در این روزها و ناشی از برودت هوا وجود دارد، تمهیدات لازم برای تسریع در اجرای پروژه‌ها اتخاذ کنیم.

شهین‌باهر عنوان کرد: در چنین بازدیدهایی، مباحث مالی هم مطرح می‌شود و پیمانکاران مشکلات‌شان را مطرح می‌کنند تا اقدامات لازم در جهت رفع آن‌ها نیز صورت پذیرد.

او با مفید خواندن بازدیدهای روزهای تعطیل خود و همکارانش، گفت: بازدیدهای دوره‌ای به منظور تسریع در اجرا و اتمام پروژه‌ها ادامه می‌یابد.

شهردار تبریز در خصوص پارک باغشمال عنوان کرد: شورای پنجم و مدیریت شهری تبریز از همان ابتدای فعالیتش، همواره به توسعه فضای سبز تاکید دارد و پارک باغشمال نیز به جهت اینکه در مرکز شهر واقع و دسترسی به آن راحت است، به عنوان یک پارک ویژه نقطه عطفی در فضاهای تفریحی تبریز محسوب می‌شود.

او افزود: وجود امکانات فرهنگی از جمله سالن تئاتر، موزه و باغ کتاب، موجب خواهد شد تا این پارک به محل رجوع آحاد مردم تبدیل شود.

شهین‌باهر در خصوص عمارت کلاه فرهنگی باغشمال نیز اظهار کرد: این عمارت تاریخی معظم، به مرور زمان تخریب شده و اکنون ما قصد داریم آن را بازسازی کنیم. امروز کلنگ این پروژه زده شد و تلاش می‌کنیم تا پایان دوره پنجم عملیات اجرایی آن تمام و افتتاح شود.