ناوگان اتوبوسرانی تبریز همگام با حفظ محیط زیست
ناوگان اتوبوسرانی تبریز همگام با حفظ محیط زیست
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه گفت: بهبود عملکرد زیست‌محیطی از اولویت‌های شرکت واحد اتوبوسرانی است.

به گزارش عصرتبریز، ایمان غنی‌زاده در جمع خبرنگارن اظهار داشت: رسیدن به اهداف توسعه پایدار شهری و بهبود عملکرد زیست‌محیطی از اولویت‌های شرکت واحد اتوبوسرانی است.

وی افزود: در راستای حفاظت زیست‌محیطی تمامی ناوگان شرکت واحد با داشتن معاینه فنی در سطح شهر تردد می‌کنند و تست‌های مستمر وضعیت فنی اتوبوس‌ها در دو بخش اتوبوس‌های ملکی و خصوصی ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه گفت: ناوگان شرکت تا قبل شیوع کرونا روزانه بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر سفر خدمت‌رسانی می‌کرد که در حال حاضر به حدود ۳۰۰-۲۵۰ هزار نفر سفر کاهش یافته است و در شرایط همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ روزانه ۷۲۷ دستگاه اتوبوس در شهر تبریز فعال است علاوه بر این در سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۸ دستگاه اتوبوس این ناوگان نوسازی و بازسازی و به ناوگان اضافه شده‌اند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط بد اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و مشکلات مربوط به خرید اتوبوس نو، کنترل سوخت‌های دیزلی، هوشمندسازی ناوگان در خطوط برای کنترل ترافیک و سوخت، پایش، ارزیابی و نظارت در حوزه اجرایی و استفاده از تمام توان و ظرفیت نیروهای متخصص فنی و آزمایشگاه‌های پیشرفته در شمالغرب کشور از نقاط قوت شرکت برای رعایت کنترل‌های زیست‌محیطی است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه خاطرنشان کرد: حفاظت از محیط زیست وظیفه همه می‌باشد پس ما نیز در جهت بهبود عملکرد زیست‌محیطی ناوگان و خدمت‌رسانی به شهروندان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. و علی‌رغم خدمات‌دهی به شهروندان تنها ۳% از علت آلودگی هوا مربوط به ناوگان اتوبوسرانی تبریز است.