پارک سفیر امید امسال به بهره‌برداری می‌رسد
پارک سفیر امید امسال به بهره‌برداری می‌رسد
پارک در حال احداث سفیر امید شهرک طالقانی تبریز تا پایان امسال با پایان عملیات‌های عمرانی، به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش‌ عصرتبریز، داوود طالب‌نژاد شهردار منطقه ۳ خبر از اتمام عملیات های عمرانی احداث پارک سفیر امید تا پایان امسال داد و گفت: این پارک ۱۱ هزار و ۸۰۰ مترمربعی در زمین مشهور به منبع آب شهرک طالقانی، به عنوان یک پارک محله‌ای برای استفاده شهروندان این محدوده احداث می‌شود.

شهردار منطقه، درصد پیشرفت عملیات‌های عمرانی حال حاضر در پارک سفیر امید را ۸۰ درصد عنوان کرد و افزود: برای احداث این پارک در حجم بالایی، عملیات خاکبرداری انجام گرفته تا محل پارک برای احداث آماده شود.

طالب‌نژاد، از اولین عملیات‌های احداث پارک همزمان با خاکبرداری به احداث دیوارهای ضلع جنوبی و انتهای ضلع غربی منتهی به ضلع جنوب شرقی پارک جهت استحکام‌سازی ساختمان‌های موجود اشاره کرد و ادامه داد: برای تامین آب خام جهت آبیاری پارک نیز محلی برای استقرار ۳ تانکر آب بزرگ ۲۰ هزار لیتری احداث گردید.

وی یکی از عمده ویژگی‌های پارک سفیرامید را استفاده بیشتر از مصالح منطبق با حس و حال طبیعت برشمرده و گفت: در این پارک برای احداث دیوارهای سنگی اضلاع جنوبی و غربی و همچنین برای کفسازی پیاده‌راه‌ها و دیواره‌های پیاده‌راه‌ها از سنگ لاشه اسپراخون استفاده شده است.

شهردار منطقه استفاده بیشتر از سنگ لاشه اسپراخون در عملیات‌های عمرانی پارک را علاوه بر از برخورداری از حس طبیعی آن، دارا بودن اصطکاک بالای سنگ‌ها برای هنگام پیاده‌روی عابران در مواقع بارندگی‌های باران و برف دانست و تاکید کرد: وجود این اصطکاک بالا مانع از لیزش شده و از خطرات صدمات جسمانی برای شهروندان جلوگیری می‌کند.

طالب‌نژاد در توضیح ایجاد امکانات در پارک محله‌ای سفیر امید برای استفاده شهروندان گفت: یک زمین بازی کودکان به مساحت ۳۰۰ مترمربع باسکوهای سه‌ردیفه، یک زمین ورزشی نیز در ابعاد ۲۲ در ۲۰ متر (۴۵۰ مترمربع مساحت) و یک رینک دوچرخه‌سواری به طول ۱۶۰ متر در عرض ۲ متر اجرا شده است.

وی به ساخت یک آب‌نمای سه تکه ای نیز اشاره کرد و افزود: برای تامین برق مورد نیاز پارک بعد از حفاری‌های لازم به طول ۱۵۰ متر کابل‌گذاری و برای فراهم آوردن شرایط آبیاری فضای سبز پارک نیز بعد از حفاری‌ها، ۳۰۰ متر لوله‌گذاری با قطرهای ۳ و ۴ اینچی انجام گرفته است.

شهردارمنطقه ۳ در پایان، شرایط آب و هوایی موجود چند روز گذشته را باعث کاهش سرعت در اجرای عملیات‌های عمرانی احداث پارک سفیر امید عنوان کرد و گفت: باقی عملیات‌های عمرانی پارک با سرعت ادامه دارد که تا پایان امسال پارک به بهره‌برداری رسیده و مورد استفاده شهروندان قرار خواهد گرفت.